Zapraszamy do konkursu recytatorskiego Marii Zientary-Malewskiej

09.10.2016

Fundacja "Prymus" z Bukwałdu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim im. Marii Zientary-Malewskiej. Konkurs odbędzie się 28 października 2016r. w Brąswałdzie. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20 października br. Przedsięwzięcie finansowane jest w 2016 roku z budżetu Gminy Dywity w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Konkurs Recytatorski im. Marii Zientary-Malewskiej ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Jego początków upatruje się w 1988 roku. Konkurs dla młodzieży pod nazwą „Co wiesz o Brąswałdzie?” był wtedy głównie poświęcony historii wsi, a na jego zakończenie recytowano wiersze słynnej warmińskiej poetki. W roku następnym konkurs recytatorski był już osobnym wydarzeniem, a wzięło w nim udział 26 uczestników, reprezentujących szkoły w Brąswałdzie, Dywitach oraz licea ogólnokształcące z Lidzbarka i Kętrzyna. W ubiegłorocznej edycji w 2015 roku wzięło udział ponad 50 młodych recytatorów z regionu. Od samego początku konkurs odbywa się w Brąswałdzie – podolsztyńskiej wsi, miejscu urodzenia poetki. Jako współorganizator tego wyjątkowego wydarzenia Fundacja Prymus po raz pierwszy wystąpiła w 2008 roku.

Pliki do pobrania: