Dziennikarze ogólnopolskich mediów poznawali atrakcje gminy Dywity

16 kwietnia 2024 r.

W dniach 12-13 kwietnia z wizytą studyjną w gminie Dywity przebywało 11 dziennikarzy mediów ogólnopolskich. Mieli oni szansę zapoznać się z atrakcjami i ciekawymi miejscami gminy. Wizyta była możliwa dzięki współpracy gminy Dywity ze Stowarzyszeniem Olsztyński Obszar Aglomeracyjny i miastem Olsztyn.

Dziennikarzy na powitalnej kolacji w Restauracji Rukola w Dywitach podjęli Daniel Zadworny, wójt gminy Dywity i Agnieszka Sakowska-Hrywniak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity. Był to czas sympatycznych rozmów, które miały na celu przedstawienie specyfiki gminy Dywity oraz tematów, które wyróżniają gminę na tle innych samorządów. Następnie dziennikarze udali się do Leśnej Baszty, ośrodka umiejscowionego w otoczeniu lasu za Brąswałdem. Tam w atmosferze magii i w aurze pięknie podświetlonego zamku zagrali w quest, szukali skarbów, oglądali kolekcję zamków z klocków Lego, próbowali lokalnych specjałów, zaprzyjaźnili się z miejscową sową. Dziennikarze, którzy przebywali w gminie Dywity reprezentowali takie media, jak Interia, WP.pl, dziennik.pl, Tele Tydzień, Wysokie Obcasy, Życie na Gorąco, Weranda Country, czy Świat Kobiety.
- Cieszymy się, że możemy gościć u siebie tak ciekawych ludzi, którzy zdecydowali się na przyjazd do gminy Dywity i zapoznanie się z jej atrakcjami – mówi wójt Daniel Zadworny. - Liczymy oczywiście na ciekawe relacje z naszej Gminy w mediach ogólnopolskich, z którymi współpracują żurnaliści.
W sobotę 13 kwietnia rano dziennikarze wizytowali najsmaczniejsze miejsce gminy Dywity, a więc dywicką Stodołę z targowiskiem wiejskim z bogatą ofertą lokalnych produktów. Nie mogło zabraknąć też degustacji słynnych pączków i jagodzianek od Smaki Gabi. W dalszej części dnia goście wzięli udział w warsztatach ceramicznych i lepili koty z gliny pod czujnym okiem instruktorki Joanny Zawadzkiej z Ośrodka Rzemiosł Zapomnianych filii Gok Dywity. W końcowym etapie swojej wizyty pospacerowali nad Jeziorem Dywickim, byli na ścieżce edukacyjnej dywickich sterowców, odbyli relaksacyjną i medytacyjną „kąpiel leśną” z wizytą nad urokliwym Jeziorem Karaśnik. Kąpiel poprowadził profesjonalnie Marek i Kamila Michalscy z LAS Na Receptę. Gości zauroczyły też odwiedziny w klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym Brewilla w Bukwałdzie, gdzie zjedli pyszny posiłek z serami własnej produkcji, obejrzeli też hodowlę owiec świętego Jakuba. Przedstawiciele mediów drukowanych i internetowych wyjechali z gminy Dywity zadowoleni i dziękowali za wspaniałą gościnę.
- W imieniu całej grupy dziennikarzy bardzo dziękuję za gościnę podczas wizyty studyjnej – mówi Ewa Wolniewicz z agencji Evolution.