Ruszyła rozbudowa drogi gminnej Rozgity-Spręcowo

16 kwietnia 2024 r.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Sołectwa Rozgity i Spręcowo. Ruszyła duża i ważna inwestycja, czyli rozbudowa drogi gminnej Rozgity-Spręcowo wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej. Wykonawca, czyli firma Colas rozpoczęła prace od wycinki drzew i zakrzaczeń.
Zakres inwestycji przewiduje budowę drogi asfaltowej o długości około 2,3 km od skrzyżowania w Rozgitach do miejscowości Spręcowo. Droga na całej długości będzie odwodniona powierzchniowo. Oprócz tego na całej długości odcinka powstanie ścieżka pieszo-rowerowa (będzie biegła prawą stroną patrząc od strony Spręcowa), a w rejonie skrzyżowania do szkoły w Spręcowie powstanie wyniesione przejście dla pieszych.
- Rozgity wreszcie doczekają się asfaltowej drogi dojazdowej do swojej miejscowości - mówi Krzysztof Kulas, przewodniczący komisji inwestycji Rady Gminy Dywity, który wspólnie z Danielem Zadwornym,  wójtem gminy Dywity był na objeździe inwestycji.
Koszt rozbudowy drogi z Rozgit do Spręcowa wyniesie ponad 9,7 mln zł z czego Gmina pozyskała 4 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, a pozostała część to wkład z budżetu Gminy i środki Sołectwa Rozgity. Inwestycja ma być wykonana do końca października 2024 roku.
- Liczę, że po wybudowaniu drogi z Rozgit do Spręcowa ten teren ruszy się pod kątem inwestycyjnym -  przyznaje wójt Daniel Zadworny. – Jest dużo działek budowlanych i usługowych po prawej stronie drogi jadąc od Rozgit do Spręcowa i są one objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Poza tym niedaleko będzie też planowany węzeł obwodnicy, a po uwagach naszych, sołtysa Spręcowa i mieszkańców nowa droga będzie włączona poprzez istniejącą już serwisówkę w rondo obwodnicy. Dodatkowo gmina Dywity przekazała środki finansowe Powiatowi Olsztyńskiemu na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej Rozgity-Różnowo.