Pierwsza sesja Rady Gminy Dywity kadencji 2024-2029 za nami

9 maja 2024 r.

Z przyjemnością informujemy, że I Sesja Rady Gmina Dywity kadencji 2024 – 2029 odbyła się 7 maja 2024 roku! Podczas tej wyjątkowej sesji, wybrani przedstawiciele Mieszkańców zebrali się, by odebrać od Rafała Nowaka, przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej  zaświadczenia o wyborze i złożyć uroczyste ślubowanie. Podobne zaświadczenie o wyborze na wójta Gminy Dywity odebrał Daniel Zadworny - Wójt Gminy Dywity, który również złożył ślubowanie i podziękował Mieszkańcom, Radnym, swojemu Komitetowi Wyborczemu, Współpracownikom z UG Dywity, Osobom wspierającym go organizacyjnie i finansowo, a także całej Rodzinie, a w szczególności Żonie i Dzieciom.  .
- Deklaruję dobrą pracę przez najbliższe 5 lat, życzę nam wszystkim  osiągnięcia co najmniej podobnych jakościowo wyników, planów i realizacji, jak największej liczby działań na rzecz Gminy Dywity i jej Mieszkańców - mówi wójt Daniel Zadworny.
Radni podjęli też pierwsze ważne decyzje.
➡ Przewodniczącą Rady Gminy Dywity została Agnieszka Sakowska-Hrywniak👏
➡ Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Dywity została Dorota Pszczoła👏
➡ Przewodniczącym Komisji Inwestycji - Krzysztof Kulas👏
➡ Przewodniczącą Komisji Budżetu - Urszula Derlacz 👏
➡️ Przewodniczącym Komisji Społecznej - Bogdan Rudnicki 👏
➡️ Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej - Janusz Jędrzejewski 👏
➡️ Przewodniczącym komisji doraźnej ds. DK51 - Paweł Bachor 👏
➡️ Przewodniczącą Komisji Skarg, Wniosków i Petycji - Paulina Zalewska-Wójcik 👏
W obecnej Radzie Gminy Dywity jest 9 nowych radnych i 6, którzy reprezentowali Mieszkańców także w poprzedniej kadencji. Wszystkim życzymy owocnej współpracy, życzliwości i determinacji w realizacji celów, dzięki którym nasza Gmina Dywity będzie jeszcze lepszym miejscem do życia.