Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zapraszamy na VI Gminny Bieg Niepodległości!

23.10.2019

Wspólne śpiewanie hymnu Polski o godz. 11.11, wystrzał z armaty, rekonstruktorzy, bębniarze, pamiątkowe flagi dla pierwszych 700 osób, animacje dla dzieci, poczęstunek i kąpiel w Jeziorze Dywickim z Morsami Dywity – tak w skrócie będzie wyglądał VI Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego, który odbędzie się 11 listopada. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego, radosnego świętowania! Bieg startuje o godz. 11.30, a udział w nim jest bezpłatny!

WAŻNA INFORMACJA! W tym roku z powodu inwestycji zagospodarowania terenów przy głównym zejściu na plażę, start i meta oraz Biuro Zawodów będą zlokalizowane na utwardzonym terenie przy końcu ul. Jana Pawła II w Dywitach (tak, jak miało to miejsce podczas tegorocznej Dywickiej 5-ki)!.

Trasę okrążenia liczącą około 2,5 km można przebiec, przespacerować lub przejść z kijkami - najważniejszy jest udział i możliwość wspólnego świętowania razem.

Bieg ma charakter zabawy i nie jest nastawiony na rywalizację.
W biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja zawodników. Liczy się udział, a nie wynik.
W biegu prawo startu mają osoby bez ograniczenia wiekowego, a osoby poniżej 18 lat startują tylko za pisemną zgodą opiekuna prawnego
Warunkiem uczestnictwa w biegu jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do startu w zawodach. W przypadku braku zaświadczenia Uczestnik jest zobowiązany do podpisania w biurze zawodów od godz. 9:30 do 11.15 oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych oraz o starcie na własną odpowiedzialność i zgody na przetwarzanie danych osobowych (przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie i zgodę podpisuje opiekun prawny).
ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH BARDZO PROSIMY O DOSTARCZANIE DO BIURA ZAWODÓW JUŻ PODPISANYCH OŚWIADCZEŃ I ZGÓD - są one do pobrania na dole tej informacji.


Sygnałem do biegu będzie wystrzał z armaty, a do boju zagrzewać Państwa będą bębniarze z Warmia Rythm Team i rekonstruktorzy z epoki, którzy będą badać Państwa zdolność do biegu w szpitalu polowym. Po biegu nie zabraknie ciepłej strawy, gorącej herbaty i pysznych pączków na uzupełnienie energii. Podczas wydarzenia nie zabraknie też coraz liczniejszej ekipy Morsów Dywity, którzy wszystkich śmiałków zapraszają na godz. 12.00 na świętowanie w wodzie i wspólną kąpiel w Jeziorze Dywickim. To będzie inauguracja sezonu morsowego w Dywitach! Zapraszamy serdecznie!
Organizatorami biegu są: Gmina Dywity, Gok Dywity, LZS Dywity, Morsy Dywity, i OSP z terenu gminy, a sponsorami: CS BUD Dywity, Bujalski Sp z o.o., ABC Nieruchomości.
Zachęcamy wszystkich do ubrania się w stroje biało-czerwone i przyniesienie ze sobą flag Polski!
Regulamin imprezy i niezbędne oświadczenia znajdują się na dole niniejszego artykułu. 

Galeria:

Pliki do pobrania: