Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zapraszamy na V Gminny Bieg Niepodległości w Dywitach!

24.10.2018

Wspólne śpiewanie hymnu Polski o godz. 11.11, wystrzał z armaty, rekonstruktorzy, bębniarze, okolicznościowe medale, udział mistrza świata Ironman Marcina Koniecznego i kąpiel w Jeziorze Dywickim z Morsami Dywity – tak w skrócie będzie wyglądał szczególny, bo jubileuszowy V Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego, który odbędzie się 11 listopada, w setną rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego, radosnego świętowania! Bieg startuje o godz. 11.30, a udział w nim jest bezpłatny!

Trasę okrążenia liczącą około 2,5 km można przebiec, przespacerować lub przejść z kijkami - najważniejszy jest udział i możliwość wspólnego świętowania razem. Dla pierwszych 450 osób przygotowaliśmy piękne, okolicznościowe medale. Gościem specjalnym wydarzenia w Dywitach będzie nasz mistrz świata na dystansie Ironman Marcin Konieczny z Kieźlin! Sygnałem do biegu będzie wystrzał z armaty, a do boju zagrzewać Państwa będą bębniarze z Warmia Rythm Team i rekonstruktorzy z epoki, którzy będą badać Państwa zdolność do biegu w szpitalu polowym. Po biegu nie zabraknie ciepłej strawy (zupa gulaszowa), gorącej herbaty i pysznych pączków na uzupełnienie energii. Podczas wydarzenia nie zabraknie też coraz liczniejszej ekipy Morsów Dywity, którzy wszystkich śmiałków zapraszają na godz. 12.00 na świętowanie w wodzie i wspólną kąpiel w Jeziorze Dywickim. To będzie inauguracja sezonu morsowego w Dywitach! Zapraszamy serdecznie! Organizatorami biegu są: Gmina Dywity, Gok Dywity, LZS Dywity, Morsy Dywity, Sołectwo Dywity i OSP z terenu gminy, a sponsorami: CS BUD Dywity, Bujalski Sp z o.o., Drukarnia Spręcograf, stowarzyszenie „Aktywne Dywity”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Biura Programu Niepodległa, nad którym pieczę sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zachęcamy wszystkich do ubrania się w stroje biało-czerwone i przyniesienie ze sobą flag Polski!

Regulamin imprezy i niezbędne oświadczenia znajdują się w załączeniu informacji.

 

Galeria:

Pliki do pobrania: