Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Rowerowe prezenty od PCK

27.08.2015

Dwóch niepełnosprawnych podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dywitach otrzymało specjalistyczne rowery do poruszania się. Prezenty przekazali w czwartek 27 sierpnia pod Urzędem Gminy w Dywitach Andrzej Karski, dyrektor PCK Olsztyn i Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Rower pozwoli mi spotykać się z ludźmi – cieszy się Teresa Piepióra z Tuławek.

Trójkołowe rowery, które otrzymała dwójka mieszkańców gminy Dywity są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. I choć teoretycznie powinno się na nich łatwo jeździć, to jak pokazały pierwsze próby, płynna jazda będzie wymagała jeszcze odrobinę treningu. Rowery przekazał niepełnosprawnym podopiecznym GOPS Polski Czerwony Krzyż z Olsztyna.
- Każdy z nich ma porządne podzespoły, więc powinny posłużyć nowym właścicielom przez długi czas – mówi Andrzej Karski, dyrektor PCK Olsztyn.
Rolą GOPS-u w całej akcji było odpowiednie wytypowanie osób, które będą korzystać z nowego sprzętu.
- Jedna z osób, które dostały rowery będzie nim dojeżdżać do pracy – mówi Teresa Cejmer, kierownik GOPS w Dywitach.
Teresa Piepióra z Tuławek potwierdza słowa kierownika GOPS.
- Rowerem będę dojeżdżać do pracy przy opiece dziecka – mówi Teresa Piepióra. – Nowy rower na pewno się przyda, bo stary jest bardzo wyeksploatowany. On pozwoli mi spotykać się z ludźmi, co bardzo lubię robić np. podczas prób chóru Cantemus.
Dyrektor PCK w Olsztynie podkreślał, że to dwa pierwsze rowery dla niepełnosprawnych z Dywit, ale czeka na kolejny wniosek.
- Mamy jeszcze dla was trzeci rower w tym roku – mówi Andrzej Karski.
Teresa Cejmer zadeklarowała, że wkrótce złoży wniosek na kolejny rower.   

Galeria: