Szukaj

Pojemniki na tekstylia w każdym sołectwie gminy!

22 kwietnia 2025 r.

W związku z obowiązkiem segregacji odpadów tekstylnych władze gminy Dywity wykonały krok w stronę mieszkańców starszych i mniej mobilych. We współpracy z lokalną firmą ustawiły pojemniki na odpady tekstylne w każdym sołectwie. Chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli bliżej!  

Ponad tydzień przed świętami firma ZUTiK z Wadąga rozpoczęła rozstawianie na terenie wszystkich sołectw pojemników na odpady tekstylne, które od 1 stycznia 2025 trzeba segregować odrębnie i do tej pory mieszkańcy z całej gminy Dywity musieli je dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wadągu.
- Dzięki wsparciu i współpracy z firma ZUTiK jako jedna z pierwszych gmin w regionie wychodzimy naprzeciwko potrzebom mieszkańców, żeby mogli oddawać odpady tekstylne bliżej, czyli na terenie swoich sołectw - mówi Agnieszka Sakowska-Hrywniak, wójt gminy Dywity. - To krok w stronę osób, które nie są zmotoryzowane, które mają problemy z poruszaniem się i są mniej mobilne. Pojemniki, a jest ich łącznie 26 będą opróżniane raz na miesiąc. Apeluje o to, żeby wrzucać tam tylko wskazane na pojemnikach odpady tekstylne!
W zależności od wielkości sołectwa stanęło w nich od 1 do 3 pojemników na tekstylia.
- To dobry pomysł, szczególnie dla osób starszych, które nierzadko mają problem z wyjazdem poza miejsce zamieszkania – uważa pan Adam, mieszkaniec Ługwałdu.
Mamy jednak do Was kilka próśb!
✅ prosimy, aby do pojemników wrzucać tylko te tekstylia, które nie nadają się do ponownego użytku!
✅ tekstylia, z których ktoś może jeszcze skorzystać i użytkować prosimy wrzucać do pojemników PCK albo np. skorzystać w aplikacji InPost - Paczkomat, Kurier z opcji EKOZWROTY i wysyłać paczkomatem prosto do specjalistycznej Fundacji.

Co zaliczamy do odpadów tekstylnych?
Ubrania: codzienne, robocze, sportowe, bielizna, skarpetki
Tekstylia domowe: pościel, ręczniki, obrusy, firany, zasłony
Akcesoria: czapki, szaliki, rękawiczki, torby materiałowe
Buty: każdego rodzaju.