Budowa ulic na osiedlu Wadąg zakończona!

23.07.2015

Mieszkańcy ulicy Asnyka i Osieckiej na osiedlu Wadąg chwalą sobie korzystanie z nowych ulic z kostki betonowej typu polbruk, które powstały na osiedlu. – Różnica jest kolosalna – mówi jedna z rowerzystek, którą spotkaliśmy na nowo wybudowanej ulicy. Obecnie trwają odbiory zakończonej inwestycji. Jej koszt to prawie 400 tys. zł. Środki pochodziły z budżetu Gminy Dywity.

Budowa dwóch odcinków ulic na osiedlu Wadąg zakończyła się miesiąc przed terminem, który był wyznaczony na koniec sierpnia. Inwestycja obejmowała budowę ul. Asnyka na odcinku 227 metrów, od ul. Brzechwy do ul. Osieckiej, a także dokończenie samej ul. Osieckiej – 130 metrów. Obecnie trwają czynności odbiorowe.
- Ulice są porządnie wykonane, zresztą firma, która wykonywała inwestycję była otwarta na sugestie mieszkańców dotyczące m.in. wysokości zjazdów – mówi pan Piotr, jeden z mieszkańców ul. Asnyka. – Cieszę się droga została wybudowana, bo czekaliśmy na nią dobrych parę lat.
Mieszkańcy chętnie użytkują ulice jeżdżąc na rowerach, czy spacerując ze swoimi czworonożnymi pupilami.
- Różnica jest kolosalna! – przyznaje rowerzystka, którą spotkaliśmy na nowo wybudowanej ulicy. – Wreszcie jesteśmy w cywilizacji – dodaje kobieta, która wyszła na spacer z psem.
Odcinki ulic Asnyka i Osieckiej wykonywała firma Hydrol z Olsztyna. Koszt inwestycji to prawie 400 tys. zł. Środki pochodziły z budżetu Gminy Dywity. Na przyszły rok zaplanowane jest dokończenie budowy ulic Asnyka, Brzechwy i Leśmiana.