Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Modernizacja stadionu w Dywitach wchodzi w decydującą fazę

14.07.2015

Nowoczesne oświetlenie stadionu, nowe trybuny, nowe ogrodzenie wokół całego obiektu sportowego, nawodnienie płyty boiska, czy bieżnia lekkoatletyczna – to prace, które wykonał lub wkrótce skończy wykonawca modernizacji stadionu w Dywitach. Inwestycja wkracza w decydującą fazę, a jej zakończenie jest zaplanowane na koniec września 2015.

Na stadionie w Dywitach widać już namacalne efekty prac związanych z modernizacją obiektu. W marcu 2015 roku ruszył drugi etap tej ważnej inwestycji. Wykonawcy udało się od tego czasu zrealizować podziemną instalację elektryczną i nowoczesne oświetlenie boiska oraz całego obiektu. Oko spacerowiczów cieszy tez nowe ogrodzenie wokół stadionu, gotowe są też nowe trybuny, na których wkrótce zamontowane zostaną siedziska i chodniki. Gdy odwiedziliśmy stadion we wtorek 14 lipca jeden z podwykonawców kończył prace związane z budową nawodnienia płyty. Powstało łącznie siedem torów nawodnieniowych, do których zostaną podłączone zraszacze. Kolejna ekipa zajmuje się budową bieżni z czterema torami, w tej chwili trwa układanie geowłókniny. Gmina zdecydowała się na zmianę technologii wykonania bieżni, co zapewni lepszy komfort i warunki treningu lekkoatletom. Z powodu zmiany technologii budowy bieżni został wydłużony czas wykonania inwestycji o trzy miesiące, tj. do końca września 2015 roku. Zwiększy się też cały koszt inwestycji, której budżet wynosi obecnie około 2,3 mln zł. Około 850 tys. zł wyłoży na modernizację stadionu Ministerstwo Sportu, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Dywity. Po zakończeniu bieżni wykonawca rozpocznie prace związane z renowacją placu betonowego na stadionie, budowę małej architektury (ławki i kosze na śmieci) oraz budowę skoczni wzwyż i w dal oraz profesjonalnego miejsca do rzutu kulą i oszczepem.    

           

Galeria: