W Słupach odnowiony pomost, w Bukwałdzie powstaje plaża

01.07.2015

Wakacje się rozkręcają, pogoda też coraz lepsza, więc Gmina Dywity zadbała o infrastrukturę nad jeziorami. W Słupach zakończyło się odnawianie i impregnacja pomostu nad jeziorem Wadąg, a w Bukwałdzie trwają prace nad urządzaniem trawiastej plaży od północnej strony Jeziora Bukwałdzkiego. Plaża ma być gotowa do końca lipca.

Drewniany pomost rekreacyjny i ścieżka do plaży nad jeziorem Wadąg w Słupach powstały w 2011 roku dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Słupy i Okolic, które pozyskało pieniądze z budżetu gminy Dywity, a także z dofinansowania PROW. Miejsce to stało się popularne wśród mieszkańców, wędkarzy, czy turystów odpoczywających w Słupach. Tuż przed falą upałów na progu wakacji gmina zadbała o bezpieczeństwo i komfort korzystania z pomostu. Przez kilka dni trwało odnawianie i odmalowywanie obiektu, który został zaimpregnowany.
- Można śmiało wchodzić, pomost jest bezpieczny – mówi jeden z wędkarzy łowiących ryby na pomoście.
Kolejnym działaniem gminy na rzecz poprawy infrastruktury nad jeziorami jest wykonanie trawiastej plaży na 2-ha działce gminnej nad Jeziorem Bukwałdzkim (od północnej strony jeziora – miejsce powstania plaży zaznaczone jest na załączonej mapie – red.).
- Prace nad urządzaniem plaży trwają – mówi Tomasz Domański, kierownik referatu gospodarki komunalnej Urzędu Gminy w Dywitach. – Wykaszamy zakrzaczenia, porządkujemy i czyścimy teren. Do plaży prowadzić będzie ścieżka z pospółki, będzie też miejsce na ognisko. Pracy jest sporo, ale zadanie powinno być wykonane do końca lipca.
To kolejna inwestycja nad Jeziorem Bukwałdzkim, w ubiegłym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Bukwałd pobudowało kameralny pomost na plaży od strony świetlicy wiejskiej. Pieniądze na budowę pomostu pochodziły z budżetu gminy oraz PROW.
- Ludzie bardzo chętnie korzystają z pomostu i klimatycznej plaży, w pobliżu której jest wiata, plac zabaw i świetlica – mówi Bogumiła Brewka, prezes stowarzyszenia. – W planach mamy dalsze zagospodarowanie plaży poprzez ustawienie tam ławeczek, koszy na śmieci oraz budowę siłowni zewnętrznej.