Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Trwa budowa ulic na osiedlu Wadąg

21.05.2015

Prawie 400 tys. zł będzie kosztować budowa dwóch odcinków ulic na osiedlu Wadąg. Chodzi o ul. Asnyka na odcinku 227 metrów, od ul. Brzechwy do ul. Osieckiej, a także dokończenie samej ul. Osieckiej (130 metrów). Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec sierpnia.

Na modernizowanych ulicach pracuje ciężki sprzęt wykonawcy, czyli firmy Hydrol Olsztyn. Zgodnie z zapisami umowy pomiędzy Gminą Dywity i wykonawcą, ten ostatni ma czas do końca sierpnia na wbudowanie dwóch ulic: ul. Asnyka na odcinku 227 metrów, od ul. Brzechwy do ul. Osieckiej, a także dokończenie samej ul. Osieckiej (130 metrów). Ulice będą wykonane z polbruku i będą miały szerokość od 5 do 6 metrów. Koszt inwestycji finansowanej z budżetu Gminy Dywity to prawie 400 tys. zł.

Galeria: