Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zamiast szutru będzie równy asfalt

30.04.2015

Ruszyła jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w gminie Dywity w tym roku. Przebudowy doczekała się szutrowa i notorycznie degradowana droga z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej. Do końca września w jej miejsce powstanie szeroka na pięć metrów droga asfaltowa o łącznej długości 3,2 km. Koszt inwestycji to ponad 2,1 mln zł. Teraz trwa korytowanie, potem prace nad podbudową i na koniec wylewanie warstw asfaltowych.

Przebudowa drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej to dobra informacja nie tylko dla mieszkańców tych dwóch miejscowości. Z nowej, równej, asfaltowej drogi z pewnością korzystać będą także mieszkańcy Nowych Włók, czy Frączek. Inwestycja realizowana przez Urząd Gminy w Dywitach została podzielona na dwa etapy. Obecnie rozpoczął się pierwszy etap przebudowy, który obejmuje odcinek o długości ponad 1,9 km (od przedszkola w Różnowie w kierunku Dąbrówki Wielkiej).
- Wykonawcą tego etapu przebudowy jest firma Strabag – informuje Kamila Maszczak z Referatu Budownictwa i Inwestycji Komunalnych. – Obecnie trwa korytowanie drogi, potem wykonywana będzie podbudowa, a na zakończenie planowane jest kładzenie masy asfaltowej.
Przebudowa wiąże się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Póki co nie są one aż tak bardzo odczuwalne dla kierowców.
- Podczas wykonywania podbudowy planuje się wprowadzenie ruchu wahadłowego – zapowiada Kamila Maszczak.
Zgodnie z umową Strabag powinien zakończyć prace do 31 lipca 2015. Z kolei przetarg na wykonanie II etapu przebudowy i wybudowanie 5-metrowej drogi asfaltowej do samej Dąbrówki Wielkiej wygrała firma Skanska. Wybuduje ona łącznie pozostałe 1,3 km drogi w terminie do końca września 2015. Koszt wykonania drugiego etapu przebudowy to około 820 tys. zł. Łącznie do końca września powstanie więc droga asfaltowa o długości 3,2 km i szerokości 5 metrów. Dodatkowo wybudowane zostanie też utwardzone pobocze o szerokości 75 cm. Urząd Gminy w Dywitach przygotowuje także dokumentację na przebudowę około półkilometrowego odcinka drogi w samej miejscowości Dąbrówka Wielka.  

 

Galeria: