Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Powitanie wakacji w Dywitach z Viki Gabor!

03.07.2021

Dmuchańce, animacje, występy młodych talentów z gminy Dywity, a na deser wspaniały koncert Viki Gabor, wschodzącej gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – tak wyglądało wydarzenie „Powitanie Wakacji – Gminny Dzień Dziecka w Dywitach”, które odbyło się 27 czerwca na dywickim stadionie . – Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w większym gronie po rocznej przerwie – mówi wójt Daniel Zadworny.

Gminny Dzień Dziecka w Dywitach to od wielu lat jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie, która przyciąga co roku tysiące osób z gminy Dywity, ale i z całego regionu. Magnesem jest zawsze olbrzymia liczba atrakcji, ale i koncert muzycznej gwiazdy. W latach poprzednich na dywickiej scenie mogliśmy podziwiać m.in. Roksanę Węgiel, Sarsę, Monikę Lewczuk, czy Lanberry. Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami władze gminy Dywity postanowiły „wyciągnąć” siedzące zbyt długo w domach dzieci do zabawy na świeżym powietrzu.
- Pierwotnie mieliśmy się spotkać w okolicach 1 czerwca, ale dopiero pod koniec czerwca zluzowane zostały nieco obostrzenia, więc nasz Gminny Dzień Dziecka przenieśliśmy na 27 czerwca na powitanie wakacji – wyjaśnia wójt Daniel Zadworny.
Nowy termin się przyjął o czym świadczy dobra frekwencja. Organizatorzy, czyli gmina Dywity i Gok Dywity zadbali o liczne atrakcje dla najmłodszych.
- Były animacje cyrkowe, bańki mydlane, warsztaty konstruktorskie, ze stoiskiem pojawiła się też nasza biblioteka – wymienia Angelika Stawisińska, dyrektor Gok Dywity.
Wiele działo się też na scenie, na której zaprezentowało się kilka grup czirliderek Soltare złożone w większości z młodych mieszkańców gminy Dywity. Piękny koncert muzyki filmowej dał zespół wiolonczelistek CelloFuny dyrygowany przez Pawła Panasiuka z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. Z autorskimi piosenkami zaprezentowali się wokaliści i wokalistki ze Studia Wokalnego Tatiany Krakowskiej i Studia Wokalnego Gok Dywity. Na stadionie rozstawił się olbrzymi Park Rozrywki z dmuchańcami. Dzieci były częstowane lodami, mogły też brać udział w konkursach z nagrodami. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert ogólnopolskiej gwiazdy muzycznej, jaką bez wątpienia jest Viki Gabor. Zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji porwała najmłodszą publiczność do wspólnego śpiewania i zabawy, a po koncercie długo rozdawała autografy i pozowała do zdjęć.
- Publiczność w Dywitach była świetna, wspaniale reagowała – mówi Viki Gabor. 
Wójt Daniel Zadworny był zadowolony z przebiegu imprezy.
- Radośnie, optymistycznie i wreszcie razem oraz w większym gronie mogliśmy wspólnie z mieszkańcami Gmina Dywity, ale i regionu przywitać wakacje – cieszy się wójt Zadworny. - Naszym najmłodszym życzę wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a ekipom Gok Dywity i UG Dywity dziękuję za świetną organizację w tym trudnym czasie. Dziękuję również wszystkim firmom, które nas wsparły finansowo i rzeczowo.

Sponsorzy wydarzenia:
Sun Invest, PHU Gracja, Alcar Renault, ZUTiK Wadąg, Sontrans Sętal, GOM Dywity, Elabud Spręcowo, CS Bud Dywity, Drukarnia Spręcograf, Restauracja Rukola Dywity, Omega Hotel Olsztyn.

A my zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Galeria: