Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Wójt z wotum zaufania i absolutorium!

02.07.2021

Radni Gmina Dywity zdecydowali jednogłośnie! Wójt Daniel Zadworny z wotum zaufania i z absolutorium za 2020 rok. Za udzieleniem wójtowi absolutorium i za wotum zaufania zagłosowali wszyscy obecni na sesji radni, a było ich 12. Gratulacje, podziękowania i kwiaty na ręce wójta, sekretarza Waldemara Szydlika i skarbnik Teresy Kuptel złożyły Agnieszka Sakowska-Hrywniak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity i Renata Kaszubska, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Dywity. Wójt nie krył wzruszenia z tak jednomyślnego wyniku głosowania oraz tak wielu miłych i dobrych słów, jakie usłyszał.
- Dziękuję wszystkim za tak jednoznacznie pozytywną ocenę mojej pracy - mówi wójt Daniel Zadworny. - Traktuję to jako docenienie pracy zespołowej wszystkich osób zaangażowanych w funkcjonowanie naszej samorządowej wspólnoty. Dziękuję całej Radzie Gminy za współpracę i zrozumienie, dziękuję wszystkim pracownikom UG Dywity ze szczególnym uwzględnieniem pani skarbnik i pana sekretarza, czyli moich najbliższych współpracowników. Dziękuję szefom i pracownikom GOPS Dywity, Gok Dywity, Gminnego Ośrodka Zdrowia, szkół i przedszkoli, a także mieszkańcom, stowarzyszeniom, grupom formalnym i nieformalnym. Taka ocena mojej pracy, to także Wasza zasługa.

Galeria: