Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Nowy samochód dotarł już do strażaków z Tuławek

08.10.2018

Strażacy z OSP Tuławki na długo zapamiętają datę 4 października 2018 roku! Właśnie wtedy spod Częstochowy przyjechał do nich nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.
- Auto jest piękne i liczę, że będzie nam służyć przez wiele lat z pożytkiem dla bezpieczeństwa mieszkańców - mówi Dariusz Narbutowicz, naczelnik OSP Tuławki.

Samochód dla OSP Tuławki dostarczyło Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Bocar. Jest to identyczny model, jaki pod koniec ubiegłego roku otrzymali druhowie OSP Brąswałd. Auto na podwoziu Volvo ma napęd na cztery koła, zbiornik na wodę o pojemności 3 tysięcy litrów z autopompą, wyciągarkę z przodu i najaśnicę. Koszt zakupu samochodu to 778 tys. zł. Kwotę 250 tys. zł udało się pozyskać z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, a kolejne 200 tys. zł dołożyło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wkład Gminy Dywity to pozostała kwota, czyli 328 tys. zł. Nowe Volvo zastąpi wysłużonego Stara 200 z 1987 roku. Tym samym wszystkie cztery jednostki gminne OSP będą miały na wyposażeniu nowe samochody, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Galeria: