Zaręczyny w Ługwałdzie

28.05.2017

Młodzi ludzie bardzo chcą się zaręczyć, ale wynikają z tego same komplikacje i zupełnie niespodziewany finał – tak w skrócie wygląda fabuła najnowszego przedstawienia, którego premiera odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 19.00 na scenie w Ługwałdzie. Na komedię zapraszają Grupa Odnowy Wsi, Sołtys i Rada Sołecka Ługwałdu oraz Stowarzyszenie Ługwałd. Po spektaklu zaplanowano dobrą zabawę, grilla i napoje chłodzące.

Tekst najnowszego przedstawienia napisał Bronisław Szatan, sołtys Ługwałdu. To już ósma sztuka utalentowanego literacko sołtysa Ługwałdu.
- Rzecz dzieje się współcześnie, a moim zamysłem było napisanie czegoś uniwersalnego, co ogląda się z humorem i uśmiechem – mówi Bogusław Szatan. – Mam nadzieję, że widzowie się uśmieją, ale muszę przyznać, że pisanie komedii to trudna sztuka.
W przedstawieniu, które potrwa około 50 minut zagra siódemka aktorów-amatorów, mieszkańców Ługwałdu: Małgorzata Obara-Gołębiewska, Anna Morawska, Anna Orzoł, Teresa Ulatowska, Wojciech Olszewski, Mirosław Hycza i Artur Smekla. Próby trwały cztery miesiące.
- Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników teatru na premierę – zachęca Boguslaw Szatan.
Premiera już w sobotę 3 czerwca o godz. 19.00 na ługwałdzkiej scenie na Placu Wiejskim. Po spektaklu zaplanowano dobrą zabawę, grilla i napoje chłodzące.