Gmina Dywity z wyróżnieniem i tytułem „Gmina na 5!”

18.04.2017

Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla Gminy Dywity, która zdobyła tytuł „Gmina na 5!” w najnowszym rankingu przygotowanym przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Naukowcy opracowując ranking przebadali 665 gmin z Polski pod kątem gotowości do obsługi elektronicznej inwestorów i przedsiębiorców. Wyróżnienia trafiły do 59 samorządów.

Jak podkreśla dr Joanna Żukowska z Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w badaniu oceniano dwa obszary gotowości samorządów w zakresie obsługi inwestorów i przedsiębiorców.
- Sprawdzana była funkcjonalność oficjalnych witryn internetowych oraz możliwość kontaktu elektronicznego – mówi dr Joanna Żukowska. – W badaniu wykorzystano m.in. metodę „tajemniczy klient”. Zdobyte przez Gminę Dywity wyróżnienie „Gmina na 5!” to duża rzecz, która świadczy o tym, że jesteście otwarci na inwestorów, prawidłowo i szybko odpowiadacie na zapytania przedsiębiorców.
Prezentacja ogólnopolskiego raportu z badań „Gmina na 5!” oraz uroczyste rozdanie dyplomów będzie miało miejsce podczas dwudniowej konferencji „Forum Gmin na 5!”, która odbędzie się w dniach 11-12 maja w siedzibie SGH w Warszawie. Podczas konferencji odbędą się też warsztaty praktyczne przedstawicieli samorządów, naukowców i świata biznesu. Warto nadmienić, że twórcy badań i raportu, czyli Studenckie Koło Naukowe Akceleracji działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH przebadało 665 gmin z całej Polski. Wyróżnienia „Gmina na 5!” trafiły do 59 samorządów. Z Warmii i Mazur oprócz Dywit wyróżnienia otrzymały też samorządy: Stawigudy, Mrągowa, Elbląga i Lidzbarka Warmińskiego.
- Cieszę się, że otrzymaliśmy wyróżnienie potwierdzające naszą gotowość, otwartość i przychylność wobec inwestorów i przedsiębiorców – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – To potwierdzenie skutecznej realizacji naszej strategii rozwoju, która określa gminę Dywity jako miejsce dobrego zamieszkania oraz prowadzenia biznesu.