Ługwałd ma swój niepowtarzalny klimat

12.09.2016

Ogólne wrażenie estetyczne, klimat wsi i dbałość mieszkańców o poszczególne elementy infrastruktury wiejskiej sprawiły, że Ługwałd zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu „Czysta Wieś 2016”! Za Ługwałdem uplasowały się Dywity i Bukwałd. W konkursie wzięło udział 12 z 19 wsi.

Witacze w gwarze warmińskiej, wyremontowane kapliczki, piękne i ozdobione kwiatami ławeczki, czy ukwiecone wiejskie tablice ogłoszeń – to prace, które na rzecz upiększenia i poprawy estetyki swojej wsi wykonali mieszkańcy Ługwałdu.
- Dzięki naszym świetnym mieszkańcom od kilku lat systematycznie wygląd Ługwałdu zmienia się na lepsze – mówi Bronisław Szatan, sołtys Ługwałdu.
I to właśnie Ługwałd zachwycił członków komisji tegorocznej edycji gminnego konkursu „Czysta Wieś 2016” i wygrał zacięta rywalizację, w której wzięło udział 12 z 19 sołectw Gminy Dywity.
- Konkurs był wyrównany i zacięty, ale Ługwałd zachwycił nas swoim wewnętrznym klimatem, ukwieconym i schludnym wyglądem oraz tym, że widać dbałość mieszkańców nad poszczególnymi rejonami wsi – mówi Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity, która była członkiem komisji konkursowej.
W nagrodę Ługwałd otrzymał wyróżnienie w wysokości 4 tys. zł. Na drugim miejscu znalazło się Sołectwo Dywity, który zgłosiło fragment gminnej wsi (nagroda 3 tys. zł), a na trzecim Bukwałd (nagroda 2 tys. zł).