Atrakcyjne wakacje z Gok Dywity!

06.07.2016

Oj będzie się działo w wakacje w Gminie Dywity! Gok Dywity przygotował ciekawą i różnorodną ofertę zajęć na świetlicach wiejskich, warsztaty, plenery i liczne festyny oraz imprezy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wakacyjnej oferty Gok.

Gok Dywity na okres wakacyjny przygotował ofertę warsztatów z zakresu kultury, rękodzieła, które w miły sposób pozwolą spędzić dzieciom oraz starszym wybrany wakacyjny czas w sposób barwny i twórczy.
Ze względu na nowe przepisy dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży), Gok-owi nie wolno organizować dłuższych form ciągłych działań prowadzonych poza murami instytucji kultury (w ramach normalnych działań statutowych), z tego powodu musiał skrócić ofertę Letnich Warsztatów Artystycznych w Świetlicach Wiejskich. Do miejscowości, w których zazwyczaj z oferty korzystało dużo dzieci, Gok zawita jednak w wakacje 2-krotnie z dodatkowymi atrakcyjnymi formami spotkań.

Jakie propozycje?
Warsztaty „Apetyt na świat”, w ramach których dzieci z aż z 15 świetlic wiejskich, w wieku 7-14 lat, wezmą udział w warsztatach kulturoznawczych o innych narodach, poznają nowe techniki plastyczne oraz zabawy, w które bawią się rówieśnicy innych nacji. Zaprosimy Państwa do 3 miejscowości na Festyny z „Karuzelą Kultury”, w innych 3 miejscowościach odbędą się warsztaty teatralne ze znanym olsztyńskim aktorem lalkowym Tadeuszem Sobczakiem.

W Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach w lipcu odbędzie się II Letnia Szkoła Ceramiki, tym razem techniką przewodnią będzie RAKU. Artystka i instruktor GOK – Joanna Kitkowska zaprosi dzieci i dorosłych z 3 miejscowości gminnych na Plener malarski dla Małych i Dużych – integracyjne, międzypokoleniowe malowanie.

Jeszcze w lipcu, instruktorka tańca GOK – Basia Breś zaprasza chętne dzieci i młodzież na WARSZTATY TANECZNE!
A cieszącą się co roku dużą popularnością Letnią Szkołę Malarstwa dla Dzieci w sierpniu poprowadzi malarka Danuta Krajewska.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA DLA DZIECI SĄ NIEODPŁATNE.

Ponadto Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach wesprze 650-lecia wsi Gradki oraz Myki/Zalbki.
A wakacje zakończymy dwiema dużymi imprezami:
Konkursem Kulinarnym „O Graniec Kłobuka” w Tuławkach (27 sierpnia 2016 roku);
Kiermasem Warmińskim w Brąswałdzie (4 września 2016 roku).

Zapraszamy serdecznie!