Wspaniałe Powitanie Wakacji z Sarą James w Dywitach

27 czerwca 2022 r.

Nawet kilka tysięcy osób mogło przewinąć się 26 czerwca przez stadion w Dywitach, gdzie odbyła się impreza „Powitanie Wakacji – Dzień Dziecka”. Największą publiczność zgromadził koncert utalentowanej Sary James, ale atrakcjami dla dzieci i młodzieży wypełniony był cały dzień.

Podobnie jak w poprzednich latach, na zmodernizowanym stadionie komunalnym w Dywitach bawiło się mnóstwo rodzin z dziećmi w różnym wieku. Na zielonej murawie rozstawiono olbrzymi, dmuchany Park Rozrywki złożony z 7 urządzeń przeznaczonych dla młodszych i starszych; największe z nich było duże boisko do bossaball z trampolinami. Powodzeniem cieszyły się także Punkty Animacyjne – malowanie twarzy, prace plastyczne, bańki mydlane, bębny afrykańskie, fotobudka. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, m.in. znane i lubiane Koło Fortuny, w którym każdy mógł wygrać ciekawe gadżety. Organizatorzy zadbali również o darmowe lody w ilości 600 sztuk i wodę mineralną, bo słońce grzało tego dnia wyjątkowo mocno.

Dywickie talenty
Podczas wydarzenia zaprezentowała się fantastyczna i utalentowana artystycznie młodzież z gminy Dywity. Wystąpiły przedszkolaki i uczniowie szkół, dzieci ze Studia Piosenki GOK Dywity, nasze grupy taneczne i muzyczne, a także wiolonczelistki z zespołu CelloFunny z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach, zespół taneczny Salsa Tuławki, czy śpiewająca młodzież ze Studia Tatiany Krakowskiej. Brawurowy pokaz dynamicznego cheerleadingu zaprezentowały dziewczęta z grupy Soltare. Do udziału w wydarzeniu udało się namówić także grupy artystyczne i zespoły z zaprzyjaźnionego ośrodka kultury w Olsztynku. Na scenie wystąpił zespół Sing&Love, zespół MIAU oraz rockowy zespół White Hag.

Sara podbija Amerykę
Prawdziwą wisienkę na torcie stanowił jednak koncert gwiazdy muzycznej uwielbianej przez dzieci.
- W tym roku zaprosiliśmy do Dywit utalentowaną Sarę James, która w dziecięcej Eurowizji zajęła II miejsce, wcześniej wygrała IV edycję The Voice Kids Poland, a ostatnio odniosła spektakularny sukces  w amerykańskiej wersji programu „Mam Talent” – mówi wójt Daniel Zadworny. -
Z racji ponadlokalnego charakteru imprezy, dywicki stadion znów pękał w szwach, a radość i uśmiechy dzieciaków były największą nagrodą dla organizatora, czyli Gminy Dywity i Gok Dywity. Korzystając z okazji, wójt Daniel Zadworny powitał także Magdalenę Gajewską - wójta partnerskiej Gminy Zarszyn.
- Przez cały pierwszy tydzień wakacji będziemy gościć u nas dzieci z Zarszyna, które przyjechały na Warmie i Mazury na wypoczynek letni – mówi wójt Daniel Zadworny.
Oczywiście tak bogatego programu i darmowych atrakcji dla dzieciaków nie udałoby się zaoferować, gdyby nie nasi sponsorzy, którym należą się specjalne podziękowania.

Sponsorzy wydarzenia:
Bujalski sp. z o.o. – Mecenas Strategiczny Sportu i Kultury w Gminie Dywity, GOM Dywity, WBS Jonkowo, CS BUD, Arbet Investment Group, Hurtownia odzieży Gracja, Drukarnia Spręcograf, ZUTiK Wadąg, Spółdzielnia Agro Dywity, Sun Invest, Wipasz SA, Emirr Dywity, Restauracja Rukola Dywity, Ubezpieczenia Moreno Dywity, STE Capital, Inter Trans Krzysztof Kobus w spadku, Tartak Dywity, Korkuć Auto-części, Alcar Renault, Andpol Dywity, Auto-Klinika Gady, Auto Serwis Pasiecznik, Abram-Beton, Sontrans, BANAIR INC. Sp. z o.o., Omega Hotel, RSP Kieźliny, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Czapliński, Mateusz Kostek Fotowoltaika Pompy Ciepła.