Szukaj

W Dywitach ruszyła sprzedaż węgla w preferencyjnej cenie

13 grudnia 2022 r.

W poniedziałek 12 grudnia w Dywitach ruszyła sprzedaż węgla w preferencyjnej cenie 2 tys. zł za tonę. Przed zakupem zachęcamy do dokonania oględzin towaru. Punkt składu węgla  mieści się przy Olsztyńskiej 37 w Dywitach (w dawnym składzie opału). Przypominamy, że do dokonania zakupu preferencyjnego uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust.1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Na składzie jest dostępny węgiel kolumbijski (orzech i ekogroszek). Posiada on certyfikaty dostarczone przez firmę PGE Paliwa. Węgiel można kupić w cenie preferencyjnej 2000 zł brutto/tona. Koszt transportu jest oferowany przez firmę zewnętrzną za cenę 100 zł na terenie całej Gminy Dywity.
 
Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla i przeszły pozytywną weryfikację zapraszamy  do Urzędu Gminy Dywity  do pokoju numer 1, segment „A” w celu wystawienia faktury. Płatność należy uregulować za pomocą przelewu bankowości  elektronicznej lub w dowolnym banku
(nr rachunku do przelewu to: Warmiński Bank Spółdzielczy Oddział w Jonkowie 97 8857 0002 3001 0006 3890 0004), ewentualnie w kasie UG Dywity.

Po uregulowaniu płatności prosimy  o zgłoszenie się  z fakturą do Urzędu Gminy Dywity celem potwierdzenia opłacenia zakupionego towaru. Z potwierdzoną fakturą udajemy się do składu węglowego po odbiór zakupionego węgla.

Osoby, które nie złożyły wniosku o zakup węgla, a spełniają ustawowe kryteria, mogą składać wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego w Urzędzie Gminy Dywity przy ul. Olsztyńskiej 32 w wersji papierowej lub elektronicznie poprzez platformę ePUAP (w tym przypadku wniosek musi posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny).

Wersję papierową należy składać w Biurze Obsługi Interesanta na I piętrze w segmencie „A”. Formularze wniosku można pobrać na dole artykułu albo uzyskać w pokoju nr 1 w segmencie „A”, gdzie można również uzyskać pomoc przy wypełnianiu wniosku. Szczegółowe informacje na temat wniosków i całej procedury można uzyskać pod numerem telefonu: 89 524 76 69.  

Wniosek o zakup węgla - PDF

Wniosek o zakup węgla - WORD