Udana czwarta edycja Dywickiej 5-ki!

11 lipca 2022 r.

biegacze

Wspaniała impreza rekreacyjno-sportowa w Gminie Dywity odbyła się w sobotę 9 lipca na ścieżce wokół Jeziora Dywickiego. Zobaczyliśmy duże zaangażowanie uczestników, przekraczanie swoich barier, a wszystko z uśmiechem na twarzy i w rodzinnej atmosferze. Tak wyglądała czwarta edycja Dywickiej 5-ki, którą najpierw pokonało niespełna 30 miłośników Nordic Walking, a następnie malownicza trasą pobiegło 180 osób!

Pełne wyniki zawodów są dostępne pod linkiem: https://superczas.pl/dywicka5/wyniki#main
a nam z gwoli kronikarskiego obowiązku wypada poinformować, że w kategorii open marszu Nordic Walking pierwsza trójka wyglądała następująco: Piotr Szczepaniak, Witold Zagożdżon, Michał Klukowski, a w biegu: Szymon Sawicki, Przemysław Flaga, Damian Kiczor.
Uczestnicy mogli liczyć na medale, pomiar czasu, numer startowy, posiłek regeneracyjny w postaci pomidorowej z makaronem i wodę. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych dodatkowo na puchary.
- Cieszę się, że nasza impreza zyskuje coraz większą renomę i biorą w niej udział mieszkańcy całego regionu, a także innych części Polski - mówi wójt Daniel Zadworny. - Mamy wiele miejsc, które warto pokazać poprzez wydarzenie sportowe, kulturalne, czy turystyczne.
"Dywicką 5-kę" zorganizowała Gmina Dywity we współpracy z LZS Dywity, OSP Spręcowo, OSP Tuławki przy wsparciu Drukarnia Spręcograf, Superczas.pl oraz Bujalski Sp z o o, strategiczny sponsor kultury i sportu w Gminie Dywity.