Tuławki wśrod najbardziej estetycznych wsi w regionie!

20 października 2022 r.

ludzie uśmiechnięci

Duży sukces Sołectwa Tuławki, które znalazło się w gronie najbardziej estetycznych wsi na Warmii i Mazurach. We wtorek 4 października w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs "Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś 2022", który zorganizował Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich. Do konkursu zgłosiło się 28 wsi z regionu, a Tuławki zostały laureatem, zajęły VII miejsce i zdobyły nagrodę rzeczową w wysokości 3 tysięcy złotych. Wyróżnienie odebrali wspólnie Agnieszka Sakowska-Hrywniak, sołtys Tuławek i przewodnicząca Rady Gmina Dywity oraz Daniel Zadworny - Wójt Gminy Dywity.
- Nagroda to zasługa naszych aktywnych mieszkańców, którzy od kwietnia do września wykonali społecznie mnóstwo prac na rzecz upiększenia Tuławek - mówi Agnieszka Sakowska-Hrywniak. - Chciałabym podziękować każdej osobie, która choćby w najmniejszym stopniu zaangażowała się w poprawę estetyki wsi. Mam najwspanialszych mieszkańców!
Ogrom prac wykonanych w Tuławkach widać na zdjęciach załączonych do postu.
- Jestem pod dużym wrażeniem pozytywnej przemiany i społecznego zaangażowania mieszkańców Tuławek - mówi wójt Daniel Zadworny. - Myślę, że zakres wykonanych prac mógł być tak duży także dzięki mechanizmom Innowacyjnego Funduszu Sołeckiego. Gratuluję znakomitego miejsca w konkursie!
Konkurs ostatecznie wygrała miejscowość Zerbuń z Gminy Jeziorany przed Maciejewem z Gminy Braniewo oraz Worławkami z Gminy Górowo Iławeckie.