Sara James na rozpoczęcie wakacji w Dywitach!

22 czerwca 2022 r.

sara james

Utalentowana Sara James, zwyciężczyni IV edycji The Voice Kids Poland i zdobywczyni II miejsca w 19. Konkursie Eurowizji będzie muzyczną gwiazdą wydarzenia „Powitanie wakacji – Dzień Dziecka” 26 czerwca w Dywitach! Na stadionie stanie też wielki Park Rozrywki dla najmłodszych, pokażą się gminne talenty, będą konkursy z nagrodami, animacje i wiele innych atrakcji.

Od ubiegłego roku najważniejsza impreza dla najmłodszych mieszkańców gminy Dywity, a jak się okazało, także dla dzieci, młodzieży i rodzin z Olsztyna oraz sąsiednich gmin, odbywa się co roku na zmodernizowanym stadionie komunalnym w Dywitach, w okolicach rozpoczęcia wakacji. Nie inaczej będzie w tym roku.
- W niedzielę 26 czerwca, a więc dwa dni po zakończeniu roku, zapraszam serdecznie dzieci i całe rodziny do Dywit na najwspanialszą imprezę pod słońcem, czyli „Rozpoczęcie wakacji – Dzień Dziecka” w Dywitach – zachęca wójt Daniel Zadworny. – Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Od 2016 wydarzenie ma ponadlokalny charakter. Właśnie wtedy włodarze gminy i ludzie od gminnej promocji wpadli na pomysł, że przysłowiową „wisienką na torcie” tej imprezy i jej mocnym zwieńczeniem powinien być koncert ogólnopolskiej gwiazdy muzycznej, którą uwielbiają dzieci. Jako pierwsza na koncert do Dywit została zaproszona Sarsa, która dzień wcześniej śpiewała koncert i odbierała nagrody za swoje hity na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W kolejnych latach w Dywitach ze świetnymi koncertami wystąpiły: Lanberry, Monika Lewczuk, a także obie polskie zwyciężczynie Eurowizji Junior: Roksana Węgiel i Viki Gabor.
- W tym roku podążamy tropem eurowizyjnym, dlatego do Dywit zaprosiliśmy utalentowaną Sarę James, która w dziecięcej Eurowizji zajęła II miejsce, a wcześniej wygrała IV edycję The Voice Kids Poland – mówi wójt Daniel Zadworny. – To młoda wokalistka pełna wigoru i energii. A ostatnio znowu stało się o niej głośno za sprawą sukcesu w amerykańskiej wersji programu „Mam Talent”, gdy po jej występie srogi juror Simon Cowell nacisnął złoty przycisk i awansował ją bezpośrednio do półfinałów i występów na żywo.
Dywicki stadion pęka co roku w szwach, a radość i uśmiechy dzieciaków są największą nagrodą dla organizatora, czyli Gminy Dywity i Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że pozostałe elementy programu Dnia Dziecka też są dużą atrakcją dla dzieci. Co roku na zielonej murawie powstaje olbrzymi, dmuchany Park Rozrywki – w tym roku będzie on się składał z 7 urządzeń przeznaczonych dla młodszych i starszych dzieci. Największą dmuchaną zabawką będzie duże boisko do bossaball z trampolinami. To widowiskowy miks siatkówki, piłki nożnej, capoeiry i akrobatyki. Podczas wydarzenia organizatorzy będą chcieli pokazać jak fantastyczną i utalentowaną artystycznie młodzież ma gmina Dywity.
- Wystąpią nasze świetne przedszkolaki, uczniowie szkół, dzieci ze Studia Piosenki Gok Dywity, nasze grupy taneczne, muzykalne, a także wiolonczelistki z zespołu CelloFunny z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach, zespół taneczny Salsa Tuławki, czy śpiewająca młodzież ze Studia Tatiany Krakowskiej – wylicza Angelika Stawisińska, dyrektor Gok Dywity.
To jednak nie wszystko, bo pokaz dynamicznego cheerleadingu zaprezentują dziewczęta z grupy Soltare, w której są też młode mieszkanki gminy Dywity. Do udziału w wydarzeniu udało się namówić także grupy artystyczne i zespoły z zaprzyjaźnionego ośrodka kultury w Olsztynku. Na scenie pokaże się zespół Sing&Love, zespół MIAU oraz rockowy zespół White Hag. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, będzie słynne i lubiane Koło Fortuny, w którym każdy będzie mógł wygrać ciekawe gadżety. Organizatorzy zadbają również o darmowe lody i wodę mineralną. Będą Punkty Animacyjne – malowanie twarzy, bębny afrykańskie i fotobudka. Oczywiście tak bogatego programu wydarzenia nie byłoby bez sponsorów, którym należą się wielkie podziękowania!

Sponsorzy:
Bujalski sp. z o.o. – Mecenas Strategiczny Sportu i Kultury w Gminie Dywity, GOM Dywity, WBS Jonkowo, CS BUD, Arbet Investment Group, Hurtownia odzieży Gracja, Drukarnia Spręcograf, ZUTiK Wadąg, Spółdzielnia Agro Dywity, Sun Invest, Wipasz SA, Emirr Dywity, Restauracja Rukola Dywity, Ubezpieczenia Moreno Dywity, STE Capital, Inter Trans Krzysztof Kobus w spadku, Tartak Dywity, Korkuć Auto-części, Alcar Renault, Andpol Dywity, Auto-Klinika Gady, Auto Serwis Pasiecznik, Abram-Beton, Sontrans, BANAIR INC. Sp. z o.o., Omega Hotel, RSP Kieźliny, P.W. Czapliński