Rekordowe granie z WOŚP w Gminie Dywity

3 lutego 2022 r.

mężczyźni uśmiechnięci

Przejazdy z rajdowcami, depilacja ud strażaków z Tuławek, przejażdżki wiekową „Babcią”, kąpiel morsów, zbiórki uliczne, licytacje i mnóstwo innych atrakcji – tak zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie Dywity! W akcję zainicjowaną przez Jurka Owsiaka włączają się kolejne miejscowości, a to przyniosło rekord i ponad 38 tysięcy złotych na wsparcie okulistyki dziecięcej.

Ekstremalna pogoda, silny wiatr, czy zamiecie - to żadna przeszkoda dla wspaniałych mieszkańców gminy Dywity, którzy chętnie wsparli okulistykę dziecięcą podczas 30. finał WOŚP! Liczba atrakcji i wydarzeń przygotowywana na finał akcji z roku na rok jest coraz większa, do orkiestrowego grania przyłączają się też kolejne miejscowości.
- Jestem pod wrażeniem gorących serc, zaangażowania i chęci niesienia pomocy przez naszych mieszkańców – mówi wójt Daniel Zadworny, który podczas finału WOŚP był obecny na „Torze u Dziadka” w Dąbrówce Wielkiej, gdzie licytowane były przejazdy rajdowe z najlepszymi kierowcami.
W Dywitach centrum wydarzeń była plaża nad Jeziorem Dywickim. Od rana po ulicach Dywit i na Osiedlu Sterowców krążyły z puszkami roztańczone członkinie grupy Slow Jogging Dywity. Morsy Dywity tradycyjnie uczciły finał WOŚP kąpielą w jeziorze. Na platformie licytacje prowadził Witek Młynarczyk, a kalorie można było uzupełnić w kawiarence ze słodkościami przygotowanymi przez koło emerytów. Sołectwo Dywity zadbało o ciepła strawę, a strażacy z OSP Brąswałd zabezpieczali imprezę. Na scenie animowanej przez GOK Dywity pokazali się artyści z gminy Dywity i z Olsztyna.
Do akcji tradycyjnie przyłączyli się również strażacy OSP Kieźliny, którzy oferowali chętnym przejażdżki 50-letnim Starem, czyli popularna „Babcią”, prowadzili licytacje i zbierali pieniądze do puszek w kilku sąsiednich miejscowościach.
Największa dawka adrenaliny pojawiła się w Dąbrówce Wielkiej, gdzie za sprawą Jerzego i Radosława Fortuny, a także aktywnych mieszkańców i firm odbywały się przejazdy z rajdowcami. Na imprezie nie zabrakło efektownych momentów, było też ognisko z kiełbaskami, a także kawa i herbata.
Po raz pierwszy w WOŚP zagrały też Tuławki, gdzie w miejscowej świetlicy odbywały się pokazy, występy artystyczne, licytacje, malowanie portretów, ale najbardziej oryginalnym momentem była depilacja ud woskiem naczelnika i wiceprezesa miejscowej OSP. Do depilacji doszło, bo zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami w specjalnej puszce znalazło się ponad tysiąc złotych. Zabawy i śmiechu było bardzo dużo. Dodatkowo strażacy z Tuławek pojawili się z puszkami m.in. w Gradkach, Frączkach, Gadach i Nowych Włókach.