Powrót linii 108 i 112 na trasy podstawowe

7 października 2022 r.

autobus

Od dnia 10.10.2022 r. (poniedziałek), w związku z planowanym udostępnieniem przejazdu z DK51 w ul. Wadąską, przywrócone zostają podstawowe trasy linii 108 i 112. Linie te powracają do godzin odjazdów sprzed rozpoczęcia prac związanych z budową ronda (nowe rozkłady jazdy dostępne są pod linkiem: www.zdzit.olsztyn.eu).
W związku z faktem, że nie wprowadzona została jeszcze docelowa organizacja ruchu dla zespołu przystankowego "Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia", tymczasowo utrzymane pozostają obecne zasady kursowania linii 117 i 126.
Linia 117 do odwołania kursować będzie w dalszym ciągu wyłącznie na trasie "Osiedle Generałów" - "Jakubowo", natomiast na linii 126 wybrane kursy realizowane będą na trasie "Osiedle Generałów" - "Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia" - zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy.
Dla linii 108 obowiązywał będzie tymczasowy przystanek "Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia" przy DK51 - bez zajazdu na starą pętlę przy zachodniej bramie cmentarza.
Funkcjonowanie linii 110 - bez zmian.