Szukaj

Powitanie wakacji w Dywitach z koncertem bryskiej!

22 czerwca 2023 r.

Park Rozrywki z dmuchańcami, Koło Fortuny z nagrodami, darmowe lody, występy zdolnej młodzieży z gminy Dywity, a na zakończenie koncert muzycznej gwiazdy, czyli bryskiej z zespołem – tak w skrócie będzie wyglądało flagowe wydarzenie plenerowe „Powitanie Wakacji – Dzień Dziecka” w najbliższą niedzielę 25 czerwca na dywickim stadionie.

Najważniejsza impreza dla najmłodszych mieszkańców gminy Dywity, a jak się okazało, także dla dzieci, młodzieży i rodzin z Olsztyna oraz sąsiednich gmin, odbędzie się na zmodernizowanym stadionie komunalnym w Dywitach w najbliższą niedzielę 25 czerwca. Gwiazdą muzyczną flagowej imprezy plenerowej "Powitanie Wakacji - Dzień Dziecka w Dywitach" będzie Bryska! To młoda polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, której przeboje ("Odbicie", "Mam kogoś lepszego", "Lato (pocałuj mnie", czy "Kraksa") docierały do pierwszych miejsc list przebojów i mają kilkadziesiąt milionów odsłon w Internecie. Rozpoczęcie jej koncertu zaplanowano na godz. 18:00.   
- Od 2016 nasze wydarzenie ma ponadlokalny charakter – mówi wójt Daniel Zadworny. -  Właśnie wtedy wpadliśmy na pomysł, że przysłowiową „wisienką na torcie” tej imprezy i jej mocnym zwieńczeniem powinien być koncert ogólnopolskiej gwiazdy muzycznej, którą uwielbiają dzieci. Jako pierwsza na koncert do Dywit została zaproszona Sarsa, która wzbudziła entuzjastyczną reakcję publiczności.
W kolejnych latach w Dywitach ze świetnymi koncertami wystąpiły: Lanberry, Monika Lewczuk, a także obie polskie zwyciężczynie Eurowizji Junior: Roksana Węgiel i Viki Gabor. W 2022 roku stadion porwała niesamowita Sara James, która dotarła do finału amerykańskiego „Mam Talent”. Dywicki stadion pęka co roku w szwach, a radość i uśmiechy dzieciaków są największą nagrodą dla organizatora, czyli Gminy Dywity i Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że pozostałe elementy programu Dnia Dziecka też są dużą atrakcją dla dzieci. Co roku na zielonej murawie powstaje olbrzymi, dmuchany Park Rozrywki, są liczne strefy animacyjne, jest Koło Fortuny z nagrodami, konkursy, czy fotobudka. Na scenie przed główna gwiazdą prezentują się gminne, młode talenty wokalne i muzyczne, a także małe czirliderki, których jest mnóstwo w całej gminie. W najbliższą niedzielę od godz. 13:00 zaprezentują się: Grupy Taneczne GOK Dywity, Muzykalna Młodzież GOK Dywity, Łucja Grzebska (SP Tuławki), Gad Dance, Cheer Bis, Cellofuny, Zespół Suziriaczko, Salsa Tuławki, wokalistka Nikola Struk, Studio Wokalne Tatiany Krakowskiej i zespół rockowy Fervor, w którego składzie są mieszkańcy gminy Dywity.
Wydarzenie wspierają firmy lokalne i sponsorzy, dzięki którym organizatorzy mogą co roku zapraszać do Dywit muzyczne gwiazdy.

Dziękujemy:
✅ Bujalski Sp z o o - Mecenas Strategiczny Kultury i Sportu w Gminie Dywity,
✅ GOM Dywity
✅ Sun Invest - fotowoltaika i pompy ciepła
✅ Hurtownia Odzieży Gracja Olsztyn
✅ CS-BUD Dywity
✅ ARBET Investment Group
✅ Moya Sieć Stacji Paliw
✅ Stacja Paliw Emirr Dywity
✅ Alcar Renault
✅ Nexera
✅ Sontrans
✅ Marbo Technology Dywity
✅ Remondis Warmia-Mazury
✅ CHMIELIŃSKI DEVELOPMENT
✅ BANAIR
✅ Auto-Części Zbigniew Korkuć
✅ SKP Andpol- Profi Auto Serwis
✅ Tartak Dywity
✅ Budowlaniec Warmiński
✅ Drukarnia Spręcograf
✅ Czapliński Sp z o.o.
✅ Restauracja Rukola Olsztyn / Dywity
✅ Warmiński Bank Spółdzielczy Jonkowo
✅ STE Capital
✅ Omega Hotel*** Olsztyn