Szukaj

Od 1 lutego autobusy linii 108 i 112 będą jeździć do Dworca Głównego w Olsztynie!

15 stycznia 2022 r.

autobus

Dobra informacja dla wszystkich osób korzystających z transportu publicznego. Od 1 lutego wszystkie autobusy linii 108 i 112 będą miały wydłużoną trasę do Dworca Głównego w Olsztynie, co zdecydowanie poprawi możliwości podróżowania i dalszego skomunikowania pasażerów. 
- Dbając o komfort podróżowania Mieszkańców Gminy Dywity, a szczególnie tych dojeżdżających do szkół średnich na terenie Olsztyna, podjęliśmy decyzję, aby linie 108 i 112 przedłużyć do Dworca Głównego przy wyłącznym finansowaniu z naszej strony – mówi wójt Daniel Zadworny.  
 

Przedłużenie kursowania linii 108 i 112 jest wynikiem podpisania nowego porozumienia z miastem Olsztyn w zakresie powierzenia realizacji lokalnego transportu zbiorowego w 2022 roku. Wydłużenie kursów spowoduje częściowe zmiany godzin odjazdu autobusów obu linii. 
- Staraliśmy się aby były to przesunięcia jak najmniejsze – mówi Julian Wojgieniec, kierownik referatu bezpieczeństwa, transportu zbiorowego i sportu w UG Dywity. - Nowy rozkład jazdy linii 108 i 112, który jest załączony na dole strony podlega ciągłej analizie, dlatego oczekujemy na wszelkie sugestie pasażerów dotyczące jego modyfikacji. Uwagi można zgłaszać na adres: tn45dw.7ransport1@ugdywity.pl
Kursowanie i rozkład linii 110 nie ulega zmianie. Obecna umowa z miastem Olsztyn na 2022 rok  zakłada realizację ponad 276 tysięcy wozokilometrów na trzech liniach na łączną kwotę ponad 2,1 mln złotych, które pokrywane są w całości z budżetu Gminy Dywity.

NOWE!!! Poniżej znajduje się rozkład linii 108 i 112 po naniesieniu kilku uwag i propozycji ze strony Mieszkańców! (zmiany są zaznaczone kolorem żółtym)

Do pobrania:
Rozkład linii 108 wydłużony do dworca głównego

Rozkład linii 112 wydłuzony do dworca głównego