Magdalena Iwanek będzie pełnić funkcję wójta Gminy Dywity do zaprzysiężenia nowego wójta

30 sierpnia 2024 r.

Magdalena Iwanek, zastępca wójta będzie pełnić funkcję wójta Gminy Dywity do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta w przedterminowych wyborach. Pismo z taką informacją podpisane przez Agnieszkę Sakowską-Hrywniak, przewodniczącą Rady Gminy Dywity trafiło do Radosława Króla, wojewody warmińsko-mazurskiego. Taka decyzja to konsekwencja wygaśnięcia mandatu wójta Daniela Zadwornego, którą w swoim postanowieniu stwierdził Komisarz Wyborczy w Olsztynie. Mandat dotychczasowego wójta wygasł z powodu jego śmierci w dniu 17 sierpnia. Do  pełnienia funkcji wójta, po wygaśnięciu jego mandatu, obliguje zastępcę znowelizowana niedawno ustawa o samorządzie gminnym.
- Główne zadnia, jakie stoją przede mną, to zapewnienie ciągłości wykonywania zadań i rozpoczętych inwestycji, bieżąca realizacja budżetu Gminy, zapewnienie obsługi mieszkańców oraz przygotowane przedterminowych wyborów na wójta Gminy Dywity – mówi Magdalena Iwanek, pełniąca funkcję  wójta Gminy Dywity.
Na razie nie jest jeszcze znany kalendarz wyborczy i termin wyborów, ale odbędą się one najprawdopodobniej w listopadzie 2024 roku. Magdalena Iwanek funkcję zastępcy wójta Gminy Dywity pełniła od 1 czerwca 2023 roku. Wcześniej była m.in. sekretarzem gminy Dobre Miasto.