Kolarze górscy ścigali się w Brąswałdzie

20 października 2022 r.

kolarz zawody

Niesamowita atmosfera i znakomita frekwencja podczas zawodów w kolarstwie górskim Brąswałd MTB 2022, które odbyły się w niedzielę 16 października na trudnych, ale malowniczych trasach w Brąswałdzie.
W wydarzeniu wzięło udział niemal 200 uczestników w wieku od 6 do ponad 60, a może i nawet 70 lat!
- Po mistrzostwach Polski Cross Country, to chyba impreza z jedną z największych frekwencji w naszym kraju – cieszy się Bartosz Męziński z fundacji Warmia MTB, współorganizatora zawodów. – Jestem zbudowany szczególnie wysoką liczba uczestników w wyścigach dziecięcych i w kategorii amator.
Na trasie każdy dał z siebie, ile tylko mógł, a nawet więcej. W najbardziej prestiżowej kategorii PRO walkę o zwycięstwo do ostatnich metrów stoczył brąswałdzki klan Maleszka - tym razem o koło lepszy okazał się Mateusz Maleszka przed tatą Grzegorzem Maleszką! Najbardziej licznym wyścigiem był start w kategorii Amator - wzięło w nim udział prawie 100 osób! Pełne wyniki zawodów są dostępne pod linkiem: www.superczas.pl/braswaldmtb2022/wyniki#main
- Tereny w Brąswałdzie ze swoim zróżnicowaniem terenu, pięknymi laskami, dolinami, pagórkami, jeziorem Karaśnik i kanałem Łyny tworzą unikalny klimat do ścigania i powodują, że trasy są interesujące dla zawodników – uważa Waldemar Szydlik, sekretarz gminy Dywity, który wręczał na mecie medale, puchary i nagrody. – Cieszę się, że wydarzenie odbyło się już po raz trzeci. Duża frekwencja pokazuje, że zawody przyjęły się i są już znaną marka w okolicy. Będziemy chcieli je kontynuować w przyszłości.
Organizatorami zawodów byli: Warmia MTB, Gmina Dywity, LZS Dywity, Warmia Aktywnie, OSP Brąswałd, OSP Spręcowo, a partnerami m.in. Nadleśnictwo Kudypy, superczas.pl