Gmina Dywity zakończyła projekt „Poprawa dostępności przestrzeni publicznej w budynku Urzędu Gminy w Dywitach”

17 października 2024 r.

Gmina Dywity zakończyła realizację projektu pn.: „Poprawa dostępności przestrzeni publicznej w budynku Urzędu Gminy w Dywitach”.

Gmina zrealizowała projekt na podstawie Umowy o dofinansowanie zawartej z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Warszawie w ramach Programu Dostępna przestrzeń publiczna.
Moduł Programu:
Moduł A: likwidacja barier architektonicznych lub informacyjno-komunikacyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne

Termin realizacji projektu: 1.10.2023 r.- 1.10.2024 r.
Dofinansowanie z PFRON: 132 032,52 zł

Zakres dostosowań oraz dostępności usług uruchomionych na skutek otrzymania dofinansowania:
•    wykonanie nawierzchni schodów głównych z materiałów antypoślizgowych,
•    zakup, dostawa i montaż poręczy przy schodach,
•    wykonanie posadzek w ciągach komunikacyjnych z materiałów antypoślizgowych.