Andrzej Maciejewski nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dywitach

30 sierpnia 2024 r.

Andrzej Maciejewski, były burmistrz Barczewa zwyciężył w konkursie i od 1 września 2024 roku będzie dyrektorem Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach. W czwartek 29 sierpnia kontrakt menadżerski na prowadzenie gminnej placówki podpisała z nim Magdalena Iwanek, pełniąca funkcję wójta Gminy Dywity.
- Kontrakt został podpisany na najbliższych 6 lat, do końca sierpnia 2030 roku – mówi p.o. wójta Magdalena Iwanek. – Przed nowym dyrektorem sporo zadań m.in. nadzór nad dokończeniem budowy ośrodka a następnie przeprowadzenie ośrodka do nowej siedziby, której drugi etap budowy właśnie się rozpoczyna, a także poszerzenie oferty i dalsza poprawa jakości obsługi naszych mieszkańców – pacjentów ośrodka.
Konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodek Zdrowia w Dywitach został ogłoszony pod koniec czerwca 2024 roku, bo kontrakt dotychczasowej dyrektor – Beaty Ostrzyckiej kończy się z ostatnim dniem sierpnia 2024. Swoje oferty w konkursie złożyło 6 kandydatów i kandydatek. Trójka z nich nie spełniła wymogów formalnych, a kolejne trzy osoby zostały zaproszone przez komisję konkursową na rozmowy kwalifikacyjne. Ostatecznie jedna z osób zrezygnowała, a komisja przeprowadziła rozmowy z dwójką kandydatów. Zdaniem komisji najlepiej przygotowany i najbardziej merytoryczny był Andrzej Maciejewski, dlatego komisja wybrała jego kandydaturę. Dotychczasowej dyrektor Beacie Ostrzyckiej dziękujemy za pracę i zaangażowanie włożone w rozwój dywickiego ośrodka zdrowia.