Magiczny Dzień Dziecka z Sarsą!

07.06.2016

Tłumy małych i dużych mieszkańców Gminy Dywity oraz wielu gości odwiedziły w niedzielę 5 czerwca stadion w Dywitach, gdzie odbył się Dzień Dziecka. Magnesem był koncert Sarsy, pokaz samby Kashiry, dmuchańce oraz sielska, rodzinna atmosfera wspólnej zabawy i radości.

To było magiczne i kolorowe święto najmłodszych mieszkańców Gminy Dywity! Takich tłumów jeszcze na Dniu Dziecka w Dywitach nie było. Od samego początku imprezy stadion zapełnił się miłośnikami dobrej zabawy i piknikowej, rodzinnej atmosfery. Prawdziwe oblężenie przeżywały dmuchańce i karuzele. Jak zwykle długie kolejki ustawiały się do Koła Fortuny, w którym każde zakręcenie oznaczało wygraną. Na scenie dynamicznie zatańczyły  czirliderki z Dywit, Słup, Bukwałdu i Tuławek oraz grupy taneczne działające przy GOK (Dance Nation i Just Dance). Wspaniały koncert dała Orkiestra Dęta złożona z uczniów  Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach oraz dorosłych członków stowarzyszenia „Melofani”. Piękne tańce polskie zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Warmia. Zaśpiewały też młode talenty z Gminy Dywity. Animacje, konkursy z nagrodami, balony, czy malowanie buź były domeną Karuzeli Kultury. O tym, jak wiele osób odwiedziło Dywity może świadczyć fakt, że błyskawicznie rozeszło się kilkaset porcji darmowej grochówki, lodów i napojów.
- To był najlepiej zorganizowany Dzień Dziecka w historii – uważa Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. - Widzieliśmy wiele uśmiechu i radości na twarzach najmłodszych, a to dla nas największa nagroda!
Zachwyty męskiej części publiczności wzbudził pokaz samby w wykonaniu Kasi Kashiry Stockiej, która zawojowała niedawno karnawał w Rio de Janeiro. Przysłowiową wiseńką na torcie był koncert muzycznej gwiazdy, czyli Sarsy. Popularna wokalistka do Dywit przyjechała prosto z festiwalu piosenki w Opolu, gdzie zdobyła Super Jedynkę dla najlepszej artystki w sieci i złota płytę za płytę „Zapomnij mi”. Podczas koncertu Sarsa zaśpiewała wszystkie swoje największe przeboje, jak „Naucz mnie”, „Zapomnij mi”, czy „Indiana”.
- Cieszę się, że mogłam wystąpić przed tak wspaniałą i żywiołową publicznością, która zaskoczyła mnie znakomitą znajomością słów moich piosenek – mówi Marta „Sarsa” Markiewicz.
W tym miejscu wypada podziękować wszystkim sponsorom, bo bez ich wsparcia ten dzień nie byłby bogaty w tak wiele atrakcji! Głównymi sponsorami Gminnego Dnia Dziecka byli: ARBET Investment Group i Spółdzielnia Mieszkaniowa Kormoran w Olsztynie. Pozostali sponsorzy to: CS Bud Dywity, Hurtownia GOM Dywity, Chmieliński Development, Bujalski, Budowlaniec Warmiński Dywity, Drukarnia Spręcograf, Restauracja Rukola Dywity, PHU Gracja Olsztyn, Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie o/Dywity i Hotel Omega w Olsztynie. Dodajmy tylko, że organizatorami Dnia Dziecka w Dywitach byli: Gmina Dywity i Gok Dywity