Pierwszego dnia rodzice złożyli 120 wniosków do programu Rodzina 500+

04.04.2016

Rządowy program wsparcia Rodzina 500+ cieszy się dość dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Dywity. W piątek 1 kwietnia, czyli w pierwszym dniu obowiązywania programu, mieszkańcy złożyli 120 wniosków w Dywitach i Tuławkach, w tym sześć elektronicznie.

Według wyliczeń Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dywitach, który jest realizatorem programu Rodzina 500+ w Gminie Dywity, wsparcie rządowe w wysokości 500 zł będzie przysługiwało około 1100 dzieciom z terenu gminy.
- Liczymy, że w związku z tym wpłynie do nas około 700 wniosków od rodziców – mówi Teresa Cejmer, kierownik GOPS w Dywitach.
Pierwszego dnia składania wniosków do dwóch punktów usytuowanych: w Urzędzie Gminy w Dywitach (segment „C”, hol na I Pietrze) i do GOPS w Tuławkach wpłynęło 120 wniosków. Zdecydowana większość bo, aż 108 wniosków rodzice złożyli w Dywitach, a pozostałe 12 w Tuławkach. Z sumy 120 wniosków tylko sześć wniosków zostało złożonych drogą elektroniczną. W poniedziałek od rana kolejnych kilkadziesiąt osób złożyło wnioski w Dywitach i Tuławkach.
- Cała procedura zajęła mi dosłownie kilka minut i nie była uciążliwa – powiedział nam jeden z rodziców z Frączek.
Przypominamy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) są   przyjmowane OD 1 KWIETNIA 2016r. w Urzędzie Gminy w Dywitach na pierwszym piętrze w segmencie C oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Tuławkach. Wnioski należy składać w godzinach pracy urzędu: poniedziałek 8:00-16:00, wtorek-piątek 7:30-15:30.
W razie pytań proszę dzwonić:  Dywity: (89) 511-92-78, Tuławki: (89) 513-22-24.
Wnioski i załączniki są do pobrania pod linkiem: