Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

V Gala Marki Lokalnej

18.11.2013

W sobotę w Gadach odbyła się V Gala Marki Lokalnej. Przed Kapitułą było bardzo trudne zadanie, bo zgłoszonych zostało 110 produktów. Nikt nie spodziewał się, ze w tym roku zgłoszonych zostanie aż 110 produktów – przyznaje Teresa Kosińska ze stowarzyszenia „Nasze Gady”. O tym, że „Marka Lokalna” jest ceniona przez wytwórców świadczy fakt, że w porównaniu z rokiem ubiegłym zgłoszonych zostało ponad 40 nowych produktów.

Produkty zgłoszone do Gali oceniała 8-osobowa Kapituła, w której skład weszli m.in. naukowcy, fachowcy od kulinariów, czy dziennikarze lokalnych mediów. A różnorodność warmińskich produktów jest ogromna. Były miody, konfitury, wędliny wszelakie, lalki, rzeźby, swetry, czapki, haftowane serwetki, myszy warmińskie i wiele innych, których nie sposób tu wymienić. Specjalne wyróżnienia otrzymali m.in. Sylwia Włodarczyk za dżem malinowo-jeżynowy Sylwii Włodarczyk-Ostrowskiej oraz  kafle robione na wzór kafli warmińskich Eleonory Toś. Niektóre z wyrobów ocenianych na gali można kupić na Targowisku ”Mój Rynek” w Dywitach w każdy wtorek i sobotę.

Galeria: