Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Bezpłatna Biała Sobota w Dywitach!

19.10.2015

Badania mammograficzne dla pań, konsultacje z logopedą, laryngologiem, dermatologiem i pulmonologiem, czy badania wzroku dla dzieci – to bezpłatna oferta badań, jakie dla mieszkańców przygotował Gminny Ośrodek Zdrowia w Dywitach. Bezpłatna Biała Sobota odbędzie się 24 października. Zapraszamy!  

Kadra Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach nie próżnuje i po udanym Bezpłatnym Tygodniu dla Zdrowia, który odbył się w sierpniu, zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do skorzystania z bogatej oferty badań i konsultacji, które odbędą się 24 października pod hasłem „Bezpłatna Biała Sobota”.
- Pracowaliśmy dość intensywnie, żeby ściągnąć do Dywit jak największą liczbę specjalistów – mówi Beata Ostrzycka, kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dywitach. - Zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji i badań. Oferta, jaką przygotowaliśmy jest skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych kobiet i mężczyzn.
Dzięki staraniom kadry GOZ Dywity na parking pod Stodołę w Dywitach przyjedzie mammobus, w którym zbadać piersi będą mogły kobiety w wieku od 40 do 49 oraz od 70 do 75 lat. Mammobus rozpocznie badania od godz. 9.00 i będzie przyjmował do ostatniej pacjentki. Przed badaniami trzeba się zarejestrować telefonicznie pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Dodatkowo wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji (skierowania są dostępne w dywickim ośrodku zdrowia oraz na stronie: www.fundusze.mammo.pl).
Pozostałe badania i konsultacje ze specjalistami będą się odbywać na terenie ośrodka zdrowia w godz. od 10-14. W przychodni będą przyjmowali specjaliści, czyli laryngolog, pulmonolog (badanie spirometrii), dermatolog z dermatoskopem i oceną zmian barwnikowych, a także logopeda.
- Wobec dużego zainteresowania rodziców będzie dostępna ortoptystka z badaniami w kierunku zeza i niedowidzenia dla dzieci – mówi Edyta Mizerska, pielęgniarka koordynująca w GOZ w Dywitach.
Zakres wykonywanych badań to m.in. wykrywanie zezów jawnych i ukrytych, badanie widzenia obuocznego, badanie cover-test, badanie konwergencji i ruchomości gałek ocznych. Badania będą wykonywane na synoptoforze przez dyplomowana ortoptystkę Magdalenę Rogowską-Roszczyk z gabinetu ortoEYE.
To jednak nie wszystko! Dodatkowo będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego oraz badanie poziomu cukru we krwi. Organizatorem Bezpłatnej Białej Soboty w Dywitach jest SG ZOZ Dywity, a partnerami Polpharma i Adamed Olsztyn.  

Galeria: