Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Projekt matematyczny w Szkole Podstawowej w Dywitach

06.10.2015

Nie tylko dla geniuszy – „Festiwal w Matłykowie” – tak nazywa się projekt matematyczny, jaki od września do grudnia 2015 realizują uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dywitach. Główny cel to rozbudzenie zainteresowania matematyką. Projekt dofinansowany przez Fundację mBanku zaczął się od wymierzenia sali gimnastycznej.

Udział w zajęciach ma być dla uczniów zabawą i przyjemnością, a nie koniecznością. Realizacja określonych zagadnień oraz międzyklasowy charakter pracy da możliwość współpracy i nauki uczniom klas IV – VI o różnych osiągnięciach matematycznych. We wrześniu uczniowie dokonali pomiaru sali gimnastycznej. Pracowali w trzech zespołach. Pomiaru dokonywali za pomocą taśm mierniczych o różnych długościach. Dwie grupy dokonywały mierzenia za pomocą taśm o długości 5 m, a jedna grupa taśmą o długości 20m. Każda ekipa dzielnie sumowała otrzymane wyniki częściowe i otrzymała różne rezultaty. Jednak najważniejszy był wniosek wyciągnięty na podstawie tego zadania. Uczniowie dowiedzieli się, że im dłuższa miara tym dokładniejszy wynik. Oto wyniki grup:
- grupa zielona – długość 23,62m i szerokość 10,36m
- grupa czerwona – długość 28m i szerokość 11,8m
- grupa żółta – długość 11,7m i szerokość 23,74m
Dokładny wymiar sali gimnastycznej podany przez konserwatora to 11,7 na 23,70. Zespoły pracowały w skupieniu i z pełnym zaangażowaniem, nikt się nie obijał a konfrontacja wyników była satysfakcjonująca dla wszystkich. „Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”. Koordynatorką projektu jest Kamila Rakowska.

Galeria: