Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Słupy wkrótce bliżej świata

22.07.2015

W przyszłym tygodniu w Słupach ruszy budowa nowoczesnej sieci światłowodowej, która pozwoli mieszkańcom korzystać z szybkiej sieci szerokopasmowego internetu wybudowanej w pięciu województwach Polski Wschodniej. Sam internet powinien być w Słupach w drugiej połowie września. Następne w kolejce ustawiają się Gady i Tuławki.  

Telewizja Macrosat Barczewo, która jest lokalnym operatorem sieci szerokopasmowego internetu we wtorek 21 lipca rozpoczęła budowę nowoczesnej sieci światłowodów w miejscowościach gminy Barczewo i Dywity. Roboty zaczęły się od Wipsowa, a w przyszłym tygodniu budowa ruszy także w Słupach. Jak zapowiada Macrosat poza wymienionymi wioskami także mieszkańcy Łęgajn, Barczewka i Ruszajn uzyskają dostęp do superszybkiej sieci. Firma z Barczewa na budowę sieci tzw. „ostatniej mili” uzyskała dotację z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Budowa sieci do osiedla bloków w Słupach i poszczególnych domostw powinna potrwać do dwóch tygodnia. 
- Jednak sam sygnał szybkiego Internetu popłynie światłowodem w drugiej połowie września – mówi Michał Łukasik z Telewizji Macrosat Barczewo. – Tak zapewnia nas Urząd Marszałkowski w Olsztynie, który zadeklarował, że po 15 września będzie świadczył usługi sieci szkieletowej szerokopasmowej.
Mieszkańcy Słup którzy chcą jeszcze uzyskać dostęp do sieci, powinien skontaktować się z Macrosat pod numerem (89-674 0000), aby uzgodnić dogodny sposób przyłączenia budynku. Obecna inwestycja obejmie swoim zasięgiem od 100 do 150 abonentów. Następne w kolejce do superszybkiego Internetu ustawiają się Gady i Tuławki.
- Mieliśmy telefony i zapytania z tych miejscowości – przyznaje Michał Łukasik. – Najpierw jednak musimy skończyć jedno zadanie inwestycyjne, a potem zobaczymy, co będzie dalej. Zachęcamy do kontaktowania się z nami osoby chętne do korzystania z szybkiego internetu.   

Fot: Archiwum Macrosat

Galeria: