Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Pobiegnij na orientację w Bukwałdzie!

21.04.2015

Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie wraz z Fundacją „Prymus” organizują w dniu 25 kwietnia 2015 roku (sobota) bieg na orientację w okolicach Bukwałdu. Początek i koniec trasy biegu – przy świetlicy wiejskiej w Bukwałdzie. Po zakończeniu zmagań z wiedzą i mapą przewidziane jest ognisko z kiełbaskami.

Bieg na orientację w Bukwałdzie to oferta dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas, poznać malowniczą okolicę i pogłówkować nad zadaniami i pytaniami. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział pięć drużyn składających się łącznie z 27 zawodników. Byli to m.in. uczniowie szkoły i absolwenci, a także rodzice oraz mieszkańcy Bukwałdu.

Orientacyjny plan imprezy:
- rozpoczęcie biegu – godzina 9.00,
- bieg na orientację – w godzinach 9.15-11.45,
- podsumowanie biegu i ognisko – 11.45-12.30.

Z uwagi na potrzebę zapewnienia opieki dzieciom podczas pokonywania trasy biegu, do udziału w imprezie zachęcamy również rodziców. Długość trasy – około 6 km . Uczestnicy imprezy ponoszą koszty dojazdu do Bukwałdu oraz zabierają ze sobą kiełbaski na ognisko.

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w rajdzie oraz podanie liczby osób z rodziny biorących udział w biegu (telefon do kontaktu: 784 569 835 lub 602 108 518). Każdy niepełnoletni uczestnik musi mieć pisemną zgodę rodzica na udział w biegu.

 

Galeria: