Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Kobiece Impresje w Dywitach

20.04.2015

Aż 50 artystek, dokładnie 100 obrazów i piękny klimat sztuki – tak w skrócie będą wyglądały tegoroczne Kobiece Impresje w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Na wernisaż VI Przeghlądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet zapraszamy w czwartek 23 kwietnia o godz. 17.00 do dywickiego GOK!

Jak mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK w Dywitach w tegorocznej edycji Przeglądu wzięło udział 50 artystek amatorek z terenu Powiatu Olsztyńskiego.
- W trakcie wystawy podziwiać będzie można obrazy w technikach: akrylowej, olejnej, akwarelowej, mieszanej oraz przepiękne batiki – mówi Aneta Fabisiak-Hill. - Poznamy również  nazwiska osób nagrodzonych.
Celem konkursu dla uzdolnionych artystycznie pań jest integracja środowisk plastycznych kobiet, wymiana doświadczeń i form pracy twórczej oraz wychwycenie nowych zjawisk i osobowości artystycznych. Oceny prac  tegorocznej edycji dokonało profesjonalne jury w składzie: Joanna Bętkowska-Hlebowicz, Renata Zimnicka-Prabucka oraz Zbigniew Urbalewicz.

Galeria: