Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Prezent dorosłych dla dzieci w Ługwałdzie

19.04.2015

Dorośli mieszkańcy Ługwałdu sprezentowali swoim pociechom nowy plac zabaw. W sobotę, 18 kwietnia odbyło się jego otwarcie. Jak zapowiedział wójt Jacek Szydło plac zabw to tylko pierwszy element odnowy wsi, następnym będzie budowa świetlicy wiejskiej. 

Wcześniej w tym miejscu były zarośnięte chaszczami pozostałości po starym placu zabaw, który szpecił coraz ładniejszą wieś sąsiadującą z gminnymi Dywitami. A przecież to niemal reprezentacyjny punkt miejscowości, obok przystanku autobusowego i symbolicznego słupa ze stuletnim małym dzwonem. W końcu sami mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Stowarzyszenie „Ługwałd” z prezesem Zbigniewem Glezmanem oraz Grupa Odnowy Wsi z liderem Dariuszem Krzyżewskim przygotowały projekt zagospodarowania placu, uzyskały 10 tys. zł wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego, 4,5 tys. doszło z funduszu sołeckiego, zaś wiele prac mieszkańcy wykonali samodzielnie. Jak mówi sołtys Bronisław Szatan, już w grudniu zeszłego roku wykonano na placu część robót i postawiono pierwsze sprzęty. Całość sfinalizowano na wiosnę, by w sobotę można było dokonać otwarcia. Tego zaszczytu dostąpiły same dzieci w obecności organizatorów oraz wójta gminy Dywity Jacka Szydło. Jak wspomniał wójt, plac zabaw to pierwszy element odnowy wsi, a następnym będzie budowa świetlicy wiejskiej. Dokumentacja inwestycji powinna być gotowa jeszcze w tym roku, a w 2016 – mają ruszyć roboty budowlane. Po uroczystym otwarciu placu grupka dzieci zaprezentowała krótki program artystyczny, a następnie najmłodsi w towarzystwie dorosłych pomalowali wizerunki zwierząt oraz posadzili pierwsze krzewy i kwiaty.  

Galeria: