Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Wystawa Jolanty Jasiulewicz w GOK

19.03.2015

Człowiek i podróże – to motywy przewodnie pierwszej w życiu wystawy malarskiej Jolanty Jasiulewicz z Różnowa. Wernisaż odbył się w środę 18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Ciekawą wystawę można oglądać do 21 kwietnia.

Realizowaniem swoich malarskich marzeń Jolanta Jasiulewicz zajęła się pięć lat temu w grupie malujących pań „PALETA”, która działa w GOK Dywity. 
- Malować chciałam od dzieciństwa, ale dopiero po przejściu na emeryturę znalazłam czas na artystyczną pasję – przyznaje Jolanta Jasiulewicz, która jest emerytowaną nauczycielką. - Maluję przede wszystkim w oleju, a tematem przewodnim są główne podróże i ludzie w różnych sytuacjach. Lubię rzeczy ładne, kolorowe, moją inspiracją jest człowiek. Zamykam się twórczo, gdy jest szaro, gdy wokół są konflikty, czy wojna.
Talent Jolanty Jasiulewicz zauważyła Danuta Krajewska, która od września 2014 roku opiekuje się grupą „PALETA”.
- Obserwowałam rozwój talentu Joli, by wreszcie ją zapytać, czy jest zainteresowana własną wystawą – mówi Danuta Krajewska, która została kuratorem wystawy. - Uważam że prace są tak dobre, że nadają się do pokazywania w różnych innych miejscach. 
Na wernisaż wystawy przybyli znajomi i przyjaciele artystki, a także mieszkańcy. Nie zabrakło również męża, który wspiera panią Jolantę w realizowaniu pasji. 
- Artyści nie są z Marsa ani z Wenus, to komety, a dziś kometą jest Jola – mówi mąż różnowskiej artystki. 
Wystawę Jolanty Jasiulewicz będzie można oglądać w dywickim GOK do 21 kwietnia. Zapraszamy, naprawdę warto! 

Galeria: