Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Ruszył drugi etap modernizacji stadionu w Dywitach

17.03.2015

Po zimowej przerwie rozpoczął się drugi etap modernizacji stadionu w Dywitach. Do końca czerwca stadion i jego otoczenie zmienią się nie do poznania. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę nawierzchni płyty głównej, przebudowę bieżni i oświetlenia, wymianę trybun, renowację betonowego boiska, chodników, czy remont skoczni w dal i wzwyż oraz miejsc do rzutu oszczepem i kulą.

Po wielu latach oczekiwania dywicki stadion doczekał się gruntownej modernizacji. Dzięki zabiegom władz Gminie Dywity udało się pozyskać środki z Ministerstwa Sportu na ten cel i we wrześniu ubiegłego roku prace mogły ruszyć. W listopadzie 2014 roku zakończył się pierwszy etap przebudowy, który obejmował wymianę nawierzchni płyty głównej i modernizację sieci wodociągowej. Obecnie, po zimowej przerwie, ruszył drugi etap inwestycji, która powinna zadowolić wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Powody do radości będą mieli zarówno amatorzy piłki nożnej, lekkoatleci, jak i kibice. Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. wymianę nawierzchni boiska do piłki nożnej o wymiarach 45 na 90 metrów, przebudowę oświetlenia, wymianę trybun na wygodne siedziska, renowację boiska betonowego, wymianę ogrodzenia i wykonanie małej architektury (nowe ławeczki, kosze, nasadzenia). Lekkoatleci zyskają 4-torową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej, nową skocznię w dal i wzwyż, a także profesjonalne miejsce do rzutu kulą i rzutu oszczepem. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej, która zgodnie z umową powinna zakończyć modernizację do końca czerwca 2015 roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł. Gmina Dywity pozyskała 50 proc. dofinansowania z Ministerstwa Sportu, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Dywity. 

Galeria: