Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Dzień Olimpijski w Różnowie

18.05.2010

Już po raz czwarty mieszkańcy Gminy Dywity uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA organizowanej przez Gazetę Wyborczą. Realizacją przedsięwzięcia zajęło się Stowarzyszenie „Warmińska Wieś” z Różnowa.

W sprzyjających warunkach atmosferycznych i dużej frekwencji dzieci i młodzieży zrealizowano zadanie pn. „Dzień Olimpijski w Różnowie”. W trakcie imprezy odbyły się konkursy sportowe w pięciu kategoriach wiekowych w następujących konkurencjach: bieg, sprint, rzut i skok. Podczas zawodów informowano o ideach olimpijskich i zasadach fair play. W przedsięwzięciu wzięły udział przedszkolaki, młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy.
Wydarzenie zostało zrealizowane ze środków finansowych Gminy Dywity w ramach realizacji „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi”.

Filmy: