Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Utrudnienia z wydawaniem i odbieraniem dowodów osobistych w dniach 5 i 6 listopada!

04.11.2021

Uwaga! W związku z planowanym na 7 listopada wdrożeniem rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie nowych dowodów osobistych z odciskiem palców, na dzień 5 listopada (piątek) na godzinę 12:00 planowane jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji całkowite zablokowanie dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych dla urzędników.
‼️ Wobec powyższego w dniu 5 listopada w Urzędzie Gminy w Dywitach przyjmowanie wniosków o wydanie i odbiór dowodu osobistego oraz pozostałe czynności z tego zakresu będą wykonywane do godziny 11:30.
‼️ Jednocześnie rekomendujemy załatwianie spraw dot. dowodów osobistych od dnia 8 listopada 2021 r. (poniedziałek), ponieważ urzędy zostały powiadomione przez autora aplikacji dowodowej o niedostępności programu obsługującego dowody osobiste również 6 listopada (sobota) – tego dnia UG Dywity pracuje w zamian za dzień wolny 12 listopada!
❗️Osoby, które mają ważne dowody osobiste, nie muszą ich wymieniać na nowe!

Galeria: