Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Rusza budowa osiedla Harmonia Park w Różnowie!

07.10.2021

120 domów w zabudowie szeregowej, każdy ze swoją pompą ciepła, ogródkiem i tarasem, do tego przedszkole, sklep, plac zabaw i miejsce rekreacji – tak w skrócie wygląda najnowsza inwestycja mieszkaniowa Harmonia Park, która właśnie startuje na 5-hektarowej działce między Różnowem a Dągami. Inwestorem i deweloperem jest spółka STE Capital z Olsztyna, która w ciągu najbliższych kilku lat zainwestuje w Gminie Dywity około 60 milionów złotych.

Jak mówi Rafał Stempniewski, prezes zarządu STE Capital decyzja o inwestycji w Gminie Dywity i zakupie 5 ha ziemi nie była przypadkowa.
- Przekonało nas przyjazne i partnerskie podejście władz Gminy Dywity oraz to, że szybko można się domówić co do szczegółów współpracy  - mówi Rafał Stempniewski. – Osiedle Harmonia Park to nasza pierwsza inwestycja w gminie, ale zapewne nie ostatnia. Szukamy też ciekawego miejsca pod dużą halę dla naszych zagranicznych partnerów.
Osiedle Harmonia Park będzie usytuowane między Dągami a Różnowem w odległości praktycznie 100 metrów od drogi powiatowej Dywity-Różnowo, którą kursują autobusy podmiejskie linii 108 i 112. Teren pod osiedle jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną i szeregową. Na mocy umowy zawartej z Gminą Dywity deweloper sam wybuduje potrzebną infrastrukturę wodno-kanalizacyjną na osiedlu, a potem przekaże sieci osiedlowe gminie za symboliczną złotówkę. Dodatkowo STE Capital przekazał już gminie darowiznę w wysokości 184 tys. zł, która będzie przeznaczona na inwestycje związane z modernizacją przepompowni ścieków.
- Jako gmina nie jesteśmy w stanie sami w szybkim tempie uzbroić wszystkich terenów pod inwestycje – mówi wójt Daniel Zadworny. – Co prawda złożyliśmy wniosek do Polskiego Ładu na 20 mln zł na infrastrukturę podziemną dla obszarów z największym potencjałem rozwojowym i największą liczbą mieszkańców, ale nie wiemy, czy zostanie on zaakceptowany. Stąd cieszymy się z tego, że inwestorzy sami budują sieci, są w stanie przekazać je za symboliczną złotówkę gminie, czy wesprzeć nas finansowo w modernizacji ujęć wody, czy przepompowni ścieków.
Jak informuje deweloper na osiedlu Harmonia Park powstanie 120 domów w zabudowie szeregowej, każdy z nich będzie miał 81 m2 powierzchni użytkowej, indywidualna pompę ciepła, rekuperację, taras i ogródek od 80 do 250 m2.
- To będą nowoczesne, ekologiczne i dobrze doizolowane budynki, które będziemy sprzedawać w stanie deweloperskim z urządzonym otoczeniem domu – mówi Rafał Stempniewski. – Promocyjna cena takiego domu będzie bardzo atrakcyjna i póki co będzie się wahać od 479 do 499 tys. zł. Drugiej takiej oferty na rynku nie ma!  
Dodatkowo deweloper wybuduje budynek usługowy z przedszkolem, sklepem, powstanie tez plac zabaw i miejsce spacerowo-rekreacyjne. Drogi wewnętrzne i miejsca parkingowe będą wykonane z kostki betonowej.            

Galeria: