Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Od 18 stycznia zmiana rozkładów i nowe linie w komunikacji gminnej!

12.01.2021

Uwaga! Od 18 stycznia nastąpi zmiana rozkładów jazdy na liniach „D”, których organizatorem jest Gmina Dywity. Ponadto na trasy wyjadą nowe linie: D32 i D33, które będą dojeżdżać do Jezioran. Tym samym komunikacja organizowana przez Gminę Dywity będzie kursować już w dwóch gminach powiatu olsztyńskiego: w Gminie Jeziorany i Dobre Miasto. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny pod linkiem: http://gminadywity.pl/strona/140

W związku z powrotem do szkół uczniów klas I-III komunikacja gminna na liniach „D” będzie kursować w rozszerzonym zakresie według rozkładu „dni robocze szkolne”. Największe zmiany dotyczą linii D3, która nie będzie zajeżdżać do Frączek w dni robocze szkolne. Uruchomione zostaną za to dwie nowe linie komunikacyjne D32 i D33, które obejmą Frączki:

Linia D32 będzie kursować na trasie - Ogrody – Słupy – Tuławki – Gradki – Frączki -Derc - Jeziorany,

Linia D33 będzie kursować na trasie - Ogrody – Słupy – Tuławki – Gradki – Frączki – Studzianka - Radostowo – Jeziorany.

Do Frączek łącznie będzie realizowanych 6 kursów na obu liniach, a do Jezioran 4 kursy. Ponadto linia D2 zostanie wzmocniona do 6 par kursów dziennie (trasa Frączki – Sętal – Ługwałd – Dywity).

Nowy rozkład jazdy cały czas podlega analizie i wciąż oczekujemy na wszelkie sugestie pasażerów. Prosimy je przesyłać na adres: transport@ugdywity.pl

Galeria: