Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Gmina Dywity wyróżniona w projekcie Polska Szczęśliwych Rodzin

31.12.2020

Bezpieczna rodzina, która ma dogodne warunki do rozwoju, to jeden z priorytetów, jaki przyświeca działaniom podejmowanym przez Gminę Dywity od wielu lat. 
- Dlatego cieszę się, że różne nasze działania, inwestycje, czy wydarzenia na rzecz rodzin zostały dostrzeżone i zostaliśmy zakwalifikowani jako jedna z 32 gmin w Polsce do projektu Polska Szczęśliwych Rodzin - mówi wójt Daniel Zadworny. 
Dzięki temu możemy liczyć m.in. na regionalną kampanię wizerunkową na Facebooku. Przy okazji chcielibyśmy zachęcić do dołączenia do grupy Liderów Działań na Rzecz Rodziny:
https://www.facebook.com/groups/polskaszczesliwychrodzin

Oto kilka przykładów działań, jakie podejmujemy na rzecz rodzin w naszej Gminie:
- "Bon dla krasnala", czyli wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi od 1 roku do 3 lat na częściowe pokrycie kosztów opieki, czy to przez nianię, opiekunkę, czy niepubliczny żłobek lub niepubliczny klub dziecięcy,
- utworzenie wraz z Powiatem Olsztyńskim Powiatowej Szkoły Muzycznej w gminie wiejskiej, która pozwala na wszechstronny rozwój dzieci,
- bogata, zróżnicowana i ciekawa oferta edukacyjna (obserwatorium w szkole w Dywitach, projekt Akademia Wysokich Lotów, nowoczesne projekty unijne pozwalające na zakup sprzętu edukacyjnego i organizację zajęć dodatkowych dla dzieci)
- oferta bezpłatnych zajęć dla najmłodszych – piłka nożna, siatkówka, zapasy, zajęcia w GOK, czirliderki,
- transport publiczny z uwzględnieniem zakupu biletów miesięcznych dla uczniów szkół podstawowych, w tym również dla tych, dla których organizacja dojazdu do szkoły nie jest obowiązkowa,
- modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych na potrzeby rozwoju sportowych talentów dzieci oraz zajęć rekreacyjnych dla rodziców (Orlik w Kieźlinach, stadion w Dywitach, ścieżka wokół Jeziora Dywickiego)
- działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i rodziców (budowa oświetlonych ścieżek pieszo-rowerowych Dywity-Różnowo oraz Myki-Zalbki-Wiosenna i w planach kolejne w Gadach, Słupach i na Wadągu, budowa przejścia dla pieszych przez DK51 dla rodzin z Osiedla Sterowców)
- organizacja wydarzeń i imprez kulturalnych dla rodzin – sztandarowy i znany na cały region Gminny Dzień Dziecka z ogólnopolską gwiazdą młodzieżową, czy Kiermas Warmiński w Brąswałdzie. 

Pod linkiem poniżej możecie Państwo obejrzeć spot stworzony specjalnie dla Gminy Dywity:(2) Facebook

Galeria: