Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Centrum Dziedzictwa Kulturalnego w Brąswałdzie

29.07.2020

Gmina Dywity jesienią ubiegłego roku podpisała umowę o dofinansowanie projektu „Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Brąswałdzie”. W ramach umowy otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 113.547,95 zł na refundację kosztów poniesionych w 2017r. na remont poddasza w budynku dawnej szkoły w Brąswałdzie oraz wzbogacenie oferty Centrum o multimedialne atrakcje, pozwalające na szersze włączenie obiektu w wachlarz produktów turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego.

W związku z tym Centrum Dziedzictwa Kulturowego wyposażono w nowoczesny monitor interaktywny, za pomocą którego udostępniane są multimedialne informacje z zakresu dziedzictwa kulturowego Brąswałdu. Na stronie Gminy Dywity zamieszczony zostanie moduł rezerwacji terminów zwiedzania / korzystania z Centrum, z uwagi jednak na ograniczenia związane z pandemią nie jest obecnie możliwe zwiedzanie obiektu. W zamian zachęcamy wszystkich zainteresowanych do bezpiecznego odwiedzenia zarówno budynku dawnej szkoły, jak i innych ciekawych miejsc w okolicy, za pośrednictwem wykonanego w ramach projektu wirtualnego spaceru po Brąswałdzie.

spacer.gminadywity.pl

Projekt „Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Brąswałdzie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Galeria: